Przetumacz stron

Nawigacja
OFERTA ZNAKARSKA
TURYSTYKA = SZLAKI ?
KONCEPCJA SZLAKU
PROJEKT SZLAKU
UZGODNIENIA
OZNAKOWANIE
INFORMACJA
CENNIK PRAC
REALIZACJE
NASZA KADRA

NASZ SERWIS
NASZA ODZNAKA
WYSZUKIWARKA
Regulamin serwisu
Historia i misja
O Autorach
Dołącz do nas
Partnerzy i wsparcie
Darowizna
Kontakt z serwisem
Dane teleadresowe
Turystyczne linki

NASZE SZLAKI
OGÓLNY SPIS SZLAKÓW
FORUM DYSKUSYJNE
Pobieralnia plików
Galeria zdjęć
Oznaczenia szlaków
Co to jest szlak
Historia szlaków

SZLAKI PIESZE
Szlaki piesze krajowe
Szlaki nordic walking
Szlaki spacerowe
Szlaki tematyczne
Szlaki miejskie

SZLAKI ROWEROWE
Szlaki krajowe
Inne szlaki

MIĘDZYNARODOWE
Szlaki piesze
Szlaki rowerowe
Droga Św Jakuba
Inne

INNE SZLAKI I TRASY
Szlaki wodne
Szlaki konne
Trasy rowerowy
Trasy motorowe
Trasy biegowe
Trasy narciarskie
Trasy rekreacyjne

ARTYKUŁY TURYSTYCZNE
Ciekawe obiekty
Nasze wyprawy
Inne
Informacja Turystyczna
ZACHODNIOPOMORSKIENajlepsze mapy GPS do Garminów

Ostatnie artykuy
ODZNAKA TURYSTYCZNA ...
P-N-ZGL-130, niebies...
R-N-ZSW/ZKA-013 nieb...
P-N-ZSW/ZKA-108 (PTT...
P-S-ZKA-129, czarny ...
Logowanie
Nazwa uytkownika

HasoNie moesz si zalogowa?
Popro o nowe haso
Aktualnie online
Goci online: 1

Uytkownikw online: 0

cznie uytkownikw: 219
Najnowszy uytkownik: Andrzejpa
Polecane
INTERNETOWY SKLEP TURYSTYCZNY

Szukasz sprzętu turystycznego w dobrej cenie ? Zapraszamy do naszej Składnicy Turystycznej. W ofercie wszystko co potrzebne na wypad, biwak, wycieczkę .... Oferujemy sprzęt renomowanych marek outdoor-owych od sprzętu kuchennego, poprzez biwakowy, po liofilizaty. Sprzedajemy między innymi następujące marki; Optimus, Rockland, GSIOUTDOOR, Moraknive, Meteor, Campingaz i inne.

Sklep turystyczny "SkładnicaTurystyczna.pl"


UWAGA - NOWA STRONA SZLAKÓW - WWW.WEDRUJZNAMI.PL.

Wędruj z Nami - Serwis Szlaków Turystycznych i sklep turystyczny

Niniejsza strona jest stroną archiwalną. Całość danych przeniesiono na nową stronę szlaków. Przygotowałem również mapę on-line ze szlakami i obiektami, która jest cały czas rozwijana - www.SzlakiTurystyczne.eu


Okragła liczba
Wiadomości ogólne o szlakach

Od roku wprowadzam dane o szlakach do naszego serwisu. Co rocznie również zmienia się wizja i styl opisywania szlaków. Od schematów nasz serwis rozwinął się do opisów. Dzisiaj wprowadziłem 100 artykuł w naszej bazie szlaków. Kolejne kilkaset szlaków w województwie czeka na upublicznienie i mam nadzieję, że osiągniemy jako Wiking nasz plan - WPROWADZENIE 90% ISTNIEJĄCYCH SZLAKÓW TURYSTYCZNYCH ZACHODNIOPOMORSKIEGO. W tym miejscu serdecznie dziękuję Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Zachodniopomorskiego za dofinansowanie naszych działań i powstania tej bazy turystycznej, jak i całemu zespołowi osób pracujących w terenie i przy opisach - Marcin Gajewski, Marcin Kaczyński, Marek Zbiorczyk, Wojciech Kostecki (2009) i sobie Robertowi Filipskiemu ogarniającego wszystkie prace i umieszczającego w serwisie od początku jego istnienia.

"Wiking" liczy również na Was, szczególnie przy ścieżkach spacerowych, ścieżkach edukacyjnych i lokalnych szlakach, których nie ma w ogólnopolskich spisach. Zapraszam do umieszczania lub wysyłania do mnie informacji o nich.

Jeśli Gmina, Leśnictwo itp.. zauważyło błędy lub chce zareklamować swoje szlaki również zapraszam do współpracy. Pozdrawiam Robert Filipski - Administrator.

Szlaki w Wisełce
Szlaki piesze czarne
 Przedstawiamy dwa krótkie szlaki dojściowe w Wisełce. Jesli zawitasz do tej miejscowości, warto również pospacerować ścieżką dydaktyczną "Zatorek".  Zapraszamy do zapoznania się z  opisem ZP-1003 oraz opisem-ZP-1004 . Szlak czeka na odkrycie  i na Was.
Wyspa Wolin
Szlaki piesze czarne
Podajemy schemat wraz z krótkm opisem szlaku pieszego czarnego "Przez Kawczą Górę". Spacerując promenadą   zapraszamy do wejścia na ten punkt widokowy. Trasa jest krótka i możemy ją połączyć z dojściem do Pokazowego Rezerwatu Żubrów i wrócić do Międzyzdrojów szlakiem zielonym.  Zapraszamy do zapoznania się z  opisem. Szlak czeka na odkrycie  i na Was.
Szlak historyczny Pobierowo-Pogorzelica
Szlaki i ścieżki dydaktyczne
Kolejny szlak pieszy w naszym serwisie. Tym razem prezentujemy Szlak Historyczny Pobrzeża Rewalskiego  o długości ponad 24 km. Poprowadzi nas po gminie Rewal, ukazując obiekty zabytkowe jak i wszystkie miejscowości  i ciekawe miejsca na szlaku. Szlak jestwytyczony przez gminę (Muzeum) i nie jest ujęty obecnie w spisie PTTK.  Odkryliśmy go podczas inwentaryzacji szlaków. Polecamy go  do spacerów podczas wypoczynku nad morzem. MOżna go pokonać również w ciągu dnia rowerem i dobrze nadaje się donordic walking-u. Ma kilka odcinków plażowychco umili nam całodniową wycieczkę. W każdej chwili możemy też skrócić trasę komunikacją autobusową lub koleją wąskotorową. Zapraszamy do zapoznania się z  opisem. Szlak czeka na odkrycie  i na Was.
Międzynarodowy Szlak Pieszy E-9 - część pierwsza
Szlaki piesze czerwone
Łącznie 12 dni pracy w terenie oraz w opisywania śladu GPS i  tworzenia schematu, 0to efekt tego opracowania. Przedstawiamy najdłuższy szlak pieszy wybrzeża zachodniopomorskiego - Międzynarodowy Szlak Pieszy E-9 im. Czesława Piskorskiego. Opisaliśmy odcinek Świnoujście - Kołobrzeg, nie stosując się do spisu szlaków PTTK. Szlak niestety mocno zaniedbany (stan 2010 rok) a nawet zdarzają się nieaktualne drogowskazy, umieszczone przez O/Zachodniopomorski PTTK.  Jest to jedyny w sieci aktualny przebieg szlaku. Polecamy również dojazdy rowerem, jednak niektóre odcinki są dość trudne i warto skorzystać z objazdów. Chyba, że ktoś lubi troszkę hardkoru i nie ma sakw podróżnych. W wydawnictwach niestety są powielane błędy z przed lat. Zapraszamy do zapoznania się z opisem i wspólnej wędrówki.
Szlak pieszy "Stepnicko - Rokicki"
Szlaki piesze zielone
Tym razem zapraszamy do wspólnej wędrówki szlakiem pieszym "Stepnicko-Rokickim" o długości prawie 93 kilometrów. Szereg ciekawych miejsc, zabytków i obiektów przyrodniczych. Można nocować w agroturystykach, campingach a nawet na polach namiotowych nad jeziorami i zalewem. Proponujemy szlak na kilkudniową wędrówkę połączoną ze zwiedzaniem. Prawie w całości, doskonale nadaje się na wycieczkę rowerową. Zapraszamy do zapoznania się z  opisem. Szlak czeka na odkrycie  i na Was.
Szlak rowerowy "Lesny Szlak Golczewski"
Szlaki rowerowe czerwone
"Leśny Szlak Golczewski", to ciekawy szlak mający prawie 30 km. Łączy on miejscowości Czarnogłowy i Mechowo. Po drodze jest kilka ciekawych obiektów, zaś sam szlak jest malowniczy i prowadzi głownie polami i lasami Nadleśnictwa Rokita. Przechodzi przez Golczewo i wspaniale łączy z innymi szlakami dając  nam możliwości róznych wariantów wędrówki. Doskonale nadaje się również do turystyki pieszej jak i uprawiania nordic walking. Zapraszamy do zapoznania się z opisem i wspólnej wędrówki.
Miejski Szlak Golczewski
Szlaki rowerowe zielone
Jeśli wpadniesz do Golczewa na chwilę, czy też na kilka dni, swoje pierwsze kroki możesz skierować na Miejski Szlak Rowerowy. Jest to krótka 4  kilometrowa trasa po dobrych drogach, wytyczona w 2009 roku. Wspaniale nadaje się na trasę nordic walking jak i zwykły spacer pieszy. Styka się że wszystkimi szlakami w Golczewie co umożliwia pełną wariantowość wycieczek. Zapraszamy do zapoznania się z opisem .
Odnowiony szlak pieszy w Nowogardzie
KOMUNIKATY SZLAKOWE

Informujemy, że w sierpniu na zlecenie Nowogardu, odnowiony został szlak pieszy (spacerowy) po Nowogardzie i okolicach. Odnowienie realizował Oddział Zachodniopomorski PTTK w Szczecinie. Zapraszamy do poznania Nowogardu i okolic. W imieniu turystów dziękujemy włodarzom miasta za możliwość poznawania jego piękna i bezpiecznego wędrowania.

BIBLIOGRAFIA I ŹRÓDŁA

Przygotowując opisy szlaków, schematy oraz artykuły oparliśmy się na następujących materiałach i źródłach:

  1. Wolna Encyklopedia "WIKIPEDIA" na podstawie licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.
  2. Darmowa Mapa Polski dla GPS GARMIN - UMP-pcPl - www.ump.waw.pl, na podstawie licencji Creative CommonsUznanie autorstwa na tych samych warunkach 2.0 (CC-BY-SA 2.0). Szczegóły.
  3. Wolna Wikimapa Świata "OpenStreetMap" na podstawie licencji Open Data Commons Open Database License: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.
  4. Darmowa Mapa Polski dla GPS GARMIN - UMP-pcPl - www.ump.waw.pl, na podstawie licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.
  5. Opracowania informacyjne i promocyjne oraz strony internetowe gmin Województwa Zachodniopomorskiego
  6. Mapy wydawnictwa turystycznego "Plan" - "Wyspa Wolin", "Pobrzeże Bałtyku" oraz inne mapy rejonu Pomorza Zachodniego i Środkowego
  7. Mapy wydawnictwa "Expressmap" Polska - "Okolice Szczecina", "Okolice Kołobrzegu" w skali 1:50 000
  8. Mapy wydawnictwa "EKOMAP" w Świdwinie - www.ekomap.pl
  9. Strona Pani Beaty Zbonikowskiej "Architektura Pomorza - www.westernpomerania.com.pl/
  10. Opracowania własne, ślady GPS, zdjęcia, inwentaryzacja szlaków i miejscowości.
Jeśli znalazłeś swoje zdjęcie, opracowanie itp.. a nie wyrażasz zgody na jego publikację, lub chcesz umieścić ją w stopce redakcyjnej lub w konkretnym artykule, poinformuj nas niezwłocznie poprzez zakładkę - kontakt.
O ADMINISTRATORZE SERWISU
Table 'wiking_szlaki.fusion_sitemapxml' doesn't existTable 'wiking_szlaki.fusion_sitemapxml_customlinks' doesn't exist