Przetumacz stron

Nawigacja
OFERTA ZNAKARSKA
TURYSTYKA = SZLAKI ?
KONCEPCJA SZLAKU
PROJEKT SZLAKU
UZGODNIENIA
OZNAKOWANIE
INFORMACJA
CENNIK PRAC
REALIZACJE
NASZA KADRA

NASZ SERWIS
NASZA ODZNAKA
WYSZUKIWARKA
Regulamin serwisu
Historia i misja
O Autorach
Dołącz do nas
Partnerzy i wsparcie
Darowizna
Kontakt z serwisem
Dane teleadresowe
Turystyczne linki

NASZE SZLAKI
OGÓLNY SPIS SZLAKÓW
FORUM DYSKUSYJNE
Pobieralnia plików
Galeria zdjęć
Oznaczenia szlaków
Co to jest szlak
Historia szlaków

SZLAKI PIESZE
Szlaki piesze krajowe
Szlaki nordic walking
Szlaki spacerowe
Szlaki tematyczne
Szlaki miejskie

SZLAKI ROWEROWE
Szlaki krajowe
Inne szlaki

MIĘDZYNARODOWE
Szlaki piesze
Szlaki rowerowe
Droga Św Jakuba
Inne

INNE SZLAKI I TRASY
Szlaki wodne
Szlaki konne
Trasy rowerowy
Trasy motorowe
Trasy biegowe
Trasy narciarskie
Trasy rekreacyjne

ARTYKUŁY TURYSTYCZNE
Ciekawe obiekty
Nasze wyprawy
Inne
Informacja Turystyczna
ZACHODNIOPOMORSKIENajlepsze mapy GPS do Garminów

Ostatnie artykuy
ODZNAKA TURYSTYCZNA ...
P-N-ZGL-130, niebies...
R-N-ZSW/ZKA-013 nieb...
P-N-ZSW/ZKA-108 (PTT...
P-S-ZKA-129, czarny ...
Logowanie
Nazwa uytkownika

HasoNie moesz si zalogowa?
Popro o nowe haso
Aktualnie online
Goci online: 1

Uytkownikw online: 0

cznie uytkownikw: 219
Najnowszy uytkownik: Andrzejpa
Polecane
INTERNETOWY SKLEP TURYSTYCZNY

Szukasz sprzętu turystycznego w dobrej cenie ? Zapraszamy do naszej Składnicy Turystycznej. W ofercie wszystko co potrzebne na wypad, biwak, wycieczkę .... Oferujemy sprzęt renomowanych marek outdoor-owych od sprzętu kuchennego, poprzez biwakowy, po liofilizaty. Sprzedajemy między innymi następujące marki; Optimus, Rockland, GSIOUTDOOR, Moraknive, Meteor, Campingaz i inne.

Sklep turystyczny "SkładnicaTurystyczna.pl"


UWAGA - NOWA STRONA SZLAKÓW - WWW.WEDRUJZNAMI.PL.

Wędruj z Nami - Serwis Szlaków Turystycznych i sklep turystyczny

Niniejsza strona jest stroną archiwalną. Całość danych przeniesiono na nową stronę szlaków. Przygotowałem również mapę on-line ze szlakami i obiektami, która jest cały czas rozwijana - www.SzlakiTurystyczne.eu


Nowy szlak w bazie - ZP-1021-n "Szlak Pobrzeża Rewalskiego"
Szlaki piesze niebieskie
Kolejny szlak naszej inwentaryzacji umieszczony na stronie. Tym razem jest to szlak koloru niebieskiego - pieszy Pobierowo PKS - Trzęsacz ruiny kościoła. Zapraszamy do pokonywania szlaku zarówno pieszo jak i rowerem czy NW. Na jednym zo dcinków niestety dość długi odcinek starą drogą polną ale mimo to do przejscia lub przejechania przez zapaleńców. Schemat i opis techniczny czeka na Ciebie -  opis .
Szczecińska Karta Turystyczna

Szczecińska karta turystyczna wraz z Miejskim Szlakiem Turystycznym może stać się kolejną atrakcyjną zachętą do aktywnego zwiedzania naszego miasta. Zapewnia zwiedzającym zniżki w niektórych instytucjach kulturalnych, restauracjach itp.. Karta upoważnia także do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską. Do nabycia jest w dwóch wersjach: dobowej w cenie 15 złotych, oraz 3-dniowej, 25 złotych. Można się w nią zaopatrzyć w Centrum Informacji Turystycznej przy Al. Niepodległości 1a oraz w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej, ul. Korsarzy 34 (Zamek Książąt Pomorskich). Więcej inofrmacji na www.szczecin.eu .


Nowy szlak w bazie - ZP-1001 zielony
Szlaki piesze zielone
Witamy. Wstawiamy kolejny szlak wraz z schematem jego przebiegu. Tym razem umieszczamy możemy zapoznać się z ZP-1001, szlakiem leśnym przez Pojezierze Warnowsko - Kołczewskie. Na trasie kilka sporych atrakcji w tym zagroda żubrów, grodzisko, żywotnik olbrzymi, jeziora .... Sporo ciekawych miejsc, zaś sam szlak z możliwościami skrócenia. Na sporej długości pokrywa się z Międzynarodowym rowerowym R-10. Zapraszamy do marszruty i oczywiście do zapoznania się z opisem.
Szlak turystyczny z funduszami unijnymi w tle
Wiadomości ogólne o szlakach
Ministerstwo Rozwoju Regionalnego ogłosiło konkurs na szlak turystyczny, który przebiega w sąsiedztwie inwestycji finansowanych ze środków unijnych. Wystarczy opisać szlak (pieszy, rowerowy, kajakowy lub samochodowy) i dołączyć ilustracje inwestycji. W pobliżu Szczecina na pewno nie brakuje takich miejsc.

Pracę stanowi wypracowanie(objętość dowolna) – opis szlaku turystycznego (pieszego, rowerowego, kajakowego, samochodowego), wyznaczonego samodzielnie przez uczestnika konkursu. W opisie należy przedstawić co najmniej trzy inwestycje (im więcej, tym lepiej – każda dodatkowa będzie premiowana), które były finansowane z funduszy unijnych. Listę inwestycji można znaleźć na stronach:

www.funduszeeuropejskie.gov.pl
www.funduszestrukturalne.gov.pl
www.mapadotacji.gov.pl


Punktem naszej trasy może być wyremontowany zabytek, odnowiony kościół, oczyszczalnia ścieków czy szkoła – ważne, by inwestycja miała pozytywny wpływ na życie mieszkańców. Wycieczka powinna być opisana w taki sposób, aby osoba zainteresowana mogła się udać w taką samą wyprawę, jak autor pracy konkursowej. Ilustracja do opisu wycieczki może być dowolna forma artystyczna: zdjęcia, rysunki, obrazy itp. Prace należy wysyłać do 15 listopada. Szczegóły konkursu oraz adres korespondencyjny można znaleźć na stronie www.funduszeeuropejskie.gov.pl/dzialaniapromocyjne. Nagrody za I, II i III miejsce to odpowiednio 3 tys., 2 tys. i tysiąc złotych oraz zestawy turystyczne.
Szlak Płoty - Płoty (remont do 14.11.2010 r)
KOMUNIKATY SZLAKOWEUWAGA PRACE REMONTOWE NA SZLAKU.
Szlak żółty z Płoty - Płoty "Doliną Rzeki Regi", jest nie przejezdny i nie do przejscia do 14 listopada 2010 roku z powodu remontu elektrowni wodnej w Likowie. Trasę nalezy pokonywać do remontowanej elektrowni i z powrotem lub w zadzwonić pod numer 508180373 celem umówienia się na przejazd w godzinach 8:00-20:00 . Oczywiście czas prac remontowych może się wydłużyć.
Nowy szlak w bazie - ZP-1006 żólty
Szlaki piesze żółte
Kolejny szlak wprowadzony do naszej bazy. Bardzo ciekawy pomysł stworzenia praktycznie miejskiego szlaku pieszego po Wolinie. Charakter szlaku historyczno-krajoznawczy. Ukazuje najciekawsze miejsca Wolina lub przechodzi obok nich. Niestety fragmentami słabo oznakowany. Niektóre instytucje zamierzają zmienić sposób oznaczenia. Zapraszamy do zwiedzania i zapoznania się z opisem. Wolin naprawdę warto zwiedzić :)

Nowy szlak w bazie - ZP-108 niebieski
Szlaki piesze niebieskie
Trwają prace inwentaryzacyjne na Wyspie Wolin i Wybrzeżu Bałtyku. W dniu dzisiejszym wprowadzamy nowy szlak pieszy (niebieski) ZP-108-n. W stosunku do spisu szlaków PTTK różni się od zastanegow terenie. Obecny szlak zmierzony przez naszych znakarzy utworzony jest z dwóch istniejących - PTTK-oskiego "Nad Zalewem Szczecińskim" i wymalowanego przed kilku laty, niezarejestrowanego szlaku niebieskiego "Nad Bałtykiem". Całość szlaku mierzy 98 km. Przebiega on na trasie Świnoujście - Międzyzdroje - Wolin - Kamień Pomorski - Dziwnówek. W każdej z wymienionych miejscowości możliwe są noclegi więc szlak czeka na Was - turystów. Zapraszamy do zapoznania się z opisem i schematem szlaku.

Dofinansowanie naszych działań
W 2010 roku poraz trzeci nasz pomysł został oceniony przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego jako warty kontynuacji i przyznano nam dotację na kontynuację naszego projektu. Do końca listopada, będziemy inwetaryzowali jak największą ilość znakowanych szlaków turystycznych z terenu dawnego województwa szczecińskiego i gorzowskiego, które są w obecnych strukturach wojewódzkich. Oczywiście nasze prace zostaną przelane do niniejszej bazy znakowanych szlaków turystycznych w województwie zachodniopomorskim. W sposób ciągły zapraszamy do współpracy w twrzeniu bazy.
Dział szlaków i tras wodnych
Szlaki wodne
Witamy serdecznie. Rozpoczęliśmy zbieranie różnych tras wodnych naszego województwa, skupiając się na kajakowych. Często korzystamy z gotowych materiałów z innych stron, co zresztą widać w atykułach. Na razie wrzuciliśmy kilka wariantów tras na Drawie, Korytnicy, Starej Drawie i Piławie.

Czekamy na wszystkie chętne osoby do wspólnego redagowania działów serwisu. Życzymy udanych spływów i wędrówek kajakowych i mamy nadzieję, że troszkę Wam pomożemy zbierając wszystkie materiały na jednej stronie internetowej.

BIBLIOGRAFIA I ŹRÓDŁA

Przygotowując opisy szlaków, schematy oraz artykuły oparliśmy się na następujących materiałach i źródłach:

  1. Wolna Encyklopedia "WIKIPEDIA" na podstawie licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.
  2. Darmowa Mapa Polski dla GPS GARMIN - UMP-pcPl - www.ump.waw.pl, na podstawie licencji Creative CommonsUznanie autorstwa na tych samych warunkach 2.0 (CC-BY-SA 2.0). Szczegóły.
  3. Wolna Wikimapa Świata "OpenStreetMap" na podstawie licencji Open Data Commons Open Database License: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.
  4. Darmowa Mapa Polski dla GPS GARMIN - UMP-pcPl - www.ump.waw.pl, na podstawie licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.
  5. Opracowania informacyjne i promocyjne oraz strony internetowe gmin Województwa Zachodniopomorskiego
  6. Mapy wydawnictwa turystycznego "Plan" - "Wyspa Wolin", "Pobrzeże Bałtyku" oraz inne mapy rejonu Pomorza Zachodniego i Środkowego
  7. Mapy wydawnictwa "Expressmap" Polska - "Okolice Szczecina", "Okolice Kołobrzegu" w skali 1:50 000
  8. Mapy wydawnictwa "EKOMAP" w Świdwinie - www.ekomap.pl
  9. Strona Pani Beaty Zbonikowskiej "Architektura Pomorza - www.westernpomerania.com.pl/
  10. Opracowania własne, ślady GPS, zdjęcia, inwentaryzacja szlaków i miejscowości.
Jeśli znalazłeś swoje zdjęcie, opracowanie itp.. a nie wyrażasz zgody na jego publikację, lub chcesz umieścić ją w stopce redakcyjnej lub w konkretnym artykule, poinformuj nas niezwłocznie poprzez zakładkę - kontakt.
O ADMINISTRATORZE SERWISU
Table 'wiking_szlaki.fusion_sitemapxml' doesn't existTable 'wiking_szlaki.fusion_sitemapxml_customlinks' doesn't exist