Przetumacz stron

Nawigacja
OFERTA ZNAKARSKA
TURYSTYKA = SZLAKI ?
KONCEPCJA SZLAKU
PROJEKT SZLAKU
UZGODNIENIA
OZNAKOWANIE
INFORMACJA
CENNIK PRAC
REALIZACJE
NASZA KADRA

NASZ SERWIS
NASZA ODZNAKA
WYSZUKIWARKA
Regulamin serwisu
Historia i misja
O Autorach
Dołącz do nas
Partnerzy i wsparcie
Darowizna
Kontakt z serwisem
Dane teleadresowe
Turystyczne linki

NASZE SZLAKI
OGÓLNY SPIS SZLAKÓW
FORUM DYSKUSYJNE
Pobieralnia plików
Galeria zdjęć
Oznaczenia szlaków
Co to jest szlak
Historia szlaków

SZLAKI PIESZE
Szlaki piesze krajowe
Szlaki nordic walking
Szlaki spacerowe
Szlaki tematyczne
Szlaki miejskie

SZLAKI ROWEROWE
Szlaki krajowe
Inne szlaki

MIĘDZYNARODOWE
Szlaki piesze
Szlaki rowerowe
Droga Św Jakuba
Inne

INNE SZLAKI I TRASY
Szlaki wodne
Szlaki konne
Trasy rowerowy
Trasy motorowe
Trasy biegowe
Trasy narciarskie
Trasy rekreacyjne

ARTYKUŁY TURYSTYCZNE
Ciekawe obiekty
Nasze wyprawy
Inne
Informacja Turystyczna
ZACHODNIOPOMORSKIENajlepsze mapy GPS do Garminów

Ostatnie artykuy
ODZNAKA TURYSTYCZNA ...
P-N-ZGL-130, niebies...
R-N-ZSW/ZKA-013 nieb...
P-N-ZSW/ZKA-108 (PTT...
P-S-ZKA-129, czarny ...
Logowanie
Nazwa uytkownika

HasoNie moesz si zalogowa?
Popro o nowe haso
Aktualnie online
Goci online: 1

Uytkownikw online: 0

cznie uytkownikw: 219
Najnowszy uytkownik: Andrzejpa
Polecane
INTERNETOWY SKLEP TURYSTYCZNY

Szukasz sprzętu turystycznego w dobrej cenie ? Zapraszamy do naszej Składnicy Turystycznej. W ofercie wszystko co potrzebne na wypad, biwak, wycieczkę .... Oferujemy sprzęt renomowanych marek outdoor-owych od sprzętu kuchennego, poprzez biwakowy, po liofilizaty. Sprzedajemy między innymi następujące marki; Optimus, Rockland, GSIOUTDOOR, Moraknive, Meteor, Campingaz i inne.

Sklep turystyczny "SkładnicaTurystyczna.pl"


UWAGA - NOWA STRONA SZLAKÓW - WWW.WEDRUJZNAMI.PL.

Wędruj z Nami - Serwis Szlaków Turystycznych i sklep turystyczny

Niniejsza strona jest stroną archiwalną. Całość danych przeniesiono na nową stronę szlaków. Przygotowałem również mapę on-line ze szlakami i obiektami, która jest cały czas rozwijana - www.SzlakiTurystyczne.eu


SZLAK FORTYFIKACJI W ŚWINOUJŚCIU

Zdjęcie użytkownika Szlaki Zachodniopomorskie.Sezon kajakowy zakończony, więc ruszyliśmy z nowym projektem w naszym ulubionym Świnoujściu - renowacja Szlaku Fortyfikacji Twierdzy Świnoujście. Nowe oznakowanie, kilka słupków i prawidłowe oznakowanie newralgicznego wejścia w lasek z baterią, w okolicach rurociągu - wreszcie ludziska nie będą błądzić ścieżynkami :) Dodatkowo, jako że wreszcie Gazo Port udostępnił drogę pod gazociągiem, oznakowane będzie dojście odnogi szlaku do baterii leśnej Forst (tutaj mamy nadzieję, że oczyszczona będzie z wiatrołomów droga dojściowa, gdyż przez lata, ten odcinek szlaku był po prostu zamknięty). Nowością jest przedłużenie szlaku do Podziemnego Miasta - dotychczas kończył się na wieży baterii dowodzenia Goeben.

GMINA STEPNICA - ZAKOŃCZENIE PRAC
KOMUNIKATY SZLAKOWE

Jest tam niezmiernie miło poinformować, że 99% prac znakarskichna szlakach pieszych i rowerowych Gminy Stepnica, zostało zakończonych. Łącznie przybyło prawie 85km nowych szlaków w zachodniopomorskim. Jako, że trwa remont ulic w Stepnicy, kilkaset metrów szlaków rowerowych, zostanie oznakowanych zaraz po jego zaończeniu. W punkcie Informacji Turystycznej, dostępne będą też nowe mapy turystyczne Gminy Stepnica, które ułatwią Wam wędrówki.

Zapraszamy na szlak i wysyłanie ewentualnych uwag na naszego mejla biuro@szlaki-zachodniopomorskie.pl . Pliki GPS i nie tylko.

NOWE SZLAKI W STEPNICY
KOMUNIKATY SZLAKOWE

Początek kwietnia, stanął pod hasłem nowych szlaków pieszych i rowerowych na terenie Gminy Stepnica. Po ubiegłorocznych pracach projektowych, sieć znakowanych szlaków Pomorza Zachodniego, wzbogaci się o 84 kilometrych nowych tras.

Ważnym elementem zlecenia jest jego kompleksowość, co ukazuje Stepnicę w bardzo pozytywnym świetle. W ubiegłym roku przygotowano projekty nowych oraz dokumentację istniejących szlaków, wystąpiono o zgody i podpisano porozumienia, przygotowano materiały do nowej mapy turystycznej i przystąpiono do oznakowania szlaków. I tak już w połowie maja, będzie można wędrować po Ziemii Stepnickiej.

ZMIANA PRZEBIEGU SZLAKU !
Szlaki piesze niebieskie

Informujemy o zmianie na niebieskim szlaku pieszym ZP-108n Międzyzdroje - Dziwnówek (nasza baza szlaków P-N-ZSW/ZKA-108 - http://szlaki-zachodniopomorskie.pl/articles.php?article_id=80). W wyniku ustanowienia kilka lat temu ostoi zwierząt szlak zmienił znacząco swój przebieg pomiędzy Dargobądzem a Mokrzycą. Obecnie okrąża on tzw. Las na Zamku i nie dojdziemy już nim do pozostałości (mizernych) Zamku Żurawice i starego cmentarza w okolicy. Ale za to rekompensują nam to ładne panoramy na wschodniej części "Lasu na Zamku", które możemy podziwiać wędrując pieszo szlakiem. Zmiana dotyczy odcinków 6 i 7, naszego opisu.

KONIEC PRAC W ŚWINOUJŚCIU
KOMUNIKATY SZLAKOWE

Jest nam miło poinformowac turystów, że prace renowacyjne szlaków rowerowych na terenie Świnoujścia zostały zakończone (pozostało kilka znaków). Tak też możecie prawie swobodnie jeździć po szlakach, spędzając czas w tym pieknym mieście. Zdjęcia na naszym Fappage :) Ważne jest to, że wszystkie prace zrealizowalismy, aż trzy miesiące przed deklarowanym terminem !

Renowacja - Nadleśnictwo Międzyzdroje
Szlaki rowerowe niebieskie

Ucieszyła nas decyzja Nadleśnictwa Międzyzdroje o renowacji na swoim terenie niebieskiego szlaku rowerowego "Orła Bielika". Fajnie się to zgrało z pracami nad tym szlakiem w Świnoujsciu. Niestety gmina Międzyzdroje i Wolin, to dalej staaaaaaare oznakowanie szlaku :( I tak kolejne prawie 6km szlaku zostało odświeżone.

PRACE W ŚWINOUJŚCIU
KOMUNIKATY SZLAKOWE

Dzień dobry. Przez najbliższe 1,5 miesiąca, wszystkich wędrujących szlakami rowerowymi miasta Świnoujscie, informujemy że rozpoczęły się prace renowacyjne oznakowania. Tym samym warto posiadać mapkę z informacji turystycznej aby nie zabłądzić. Planowane zakończenie prac Wielkanoc 2017. Ale jest to termin wstępny i zależny od pogody.

RENOWACJA ŚWINOUJŚCIE
Szlaki rowerowe międzynarodowe

Czekamy na ocieplenie, kończymy formalności i ruszamy do Miasta Świnoujście. Renowacji zostaną poddane wszystkie szlaki rowerowe, aby turyści mogli bezpiecznie poznawać uroki Krainy 44 Wysp. http://www.swinoujscie.pl/pl/contents/content/86/43 . Jest to drugi etap prac na wyspach Wolin i Uznam. Rok temu została wykonana dokładna dokumentacja szlaków.

PRACE NA TERENIE NADLEŚNICTWA ŚWIDWIN
Szlaki Konne

Zachodniopomorskie wzbogaci się o nową ponad 50 kilometrową, sieć znakowanych szlaków konnych na terenach leśnych Nadleśnictwa Świdwin. Oznakowano drogi i dukty leśne, oraz kilka ciekawych przejść bezdrożami w dolinie Rego i nie tylko. Zaprojektowane przez leśników szlaki, oznakowane zostaną przez nas do końca października 2016.

BIBLIOGRAFIA I ŹRÓDŁA

Przygotowując opisy szlaków, schematy oraz artykuły oparliśmy się na następujących materiałach i źródłach:

  1. Wolna Encyklopedia "WIKIPEDIA" na podstawie licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.
  2. Darmowa Mapa Polski dla GPS GARMIN - UMP-pcPl - www.ump.waw.pl, na podstawie licencji Creative CommonsUznanie autorstwa na tych samych warunkach 2.0 (CC-BY-SA 2.0). Szczegóły.
  3. Wolna Wikimapa Świata "OpenStreetMap" na podstawie licencji Open Data Commons Open Database License: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.
  4. Darmowa Mapa Polski dla GPS GARMIN - UMP-pcPl - www.ump.waw.pl, na podstawie licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.
  5. Opracowania informacyjne i promocyjne oraz strony internetowe gmin Województwa Zachodniopomorskiego
  6. Mapy wydawnictwa turystycznego "Plan" - "Wyspa Wolin", "Pobrzeże Bałtyku" oraz inne mapy rejonu Pomorza Zachodniego i Środkowego
  7. Mapy wydawnictwa "Expressmap" Polska - "Okolice Szczecina", "Okolice Kołobrzegu" w skali 1:50 000
  8. Mapy wydawnictwa "EKOMAP" w Świdwinie - www.ekomap.pl
  9. Strona Pani Beaty Zbonikowskiej "Architektura Pomorza - www.westernpomerania.com.pl/
  10. Opracowania własne, ślady GPS, zdjęcia, inwentaryzacja szlaków i miejscowości.
Jeśli znalazłeś swoje zdjęcie, opracowanie itp.. a nie wyrażasz zgody na jego publikację, lub chcesz umieścić ją w stopce redakcyjnej lub w konkretnym artykule, poinformuj nas niezwłocznie poprzez zakładkę - kontakt.
O ADMINISTRATORZE SERWISU
Table 'wiking_szlaki.fusion_sitemapxml' doesn't existTable 'wiking_szlaki.fusion_sitemapxml_customlinks' doesn't exist