Przetumacz stron

Nawigacja
OFERTA ZNAKARSKA
TURYSTYKA = SZLAKI ?
KONCEPCJA SZLAKU
PROJEKT SZLAKU
UZGODNIENIA
OZNAKOWANIE
INFORMACJA
CENNIK PRAC
REALIZACJE
NASZA KADRA

NASZ SERWIS
NASZA ODZNAKA
WYSZUKIWARKA
Regulamin serwisu
Historia i misja
O Autorach
Dołącz do nas
Partnerzy i wsparcie
Darowizna
Kontakt z serwisem
Dane teleadresowe
Turystyczne linki

NASZE SZLAKI
OGÓLNY SPIS SZLAKÓW
FORUM DYSKUSYJNE
Pobieralnia plików
Galeria zdjęć
Oznaczenia szlaków
Co to jest szlak
Historia szlaków

SZLAKI PIESZE
Szlaki piesze krajowe
Szlaki nordic walking
Szlaki spacerowe
Szlaki tematyczne
Szlaki miejskie

SZLAKI ROWEROWE
Szlaki krajowe
Inne szlaki

MIĘDZYNARODOWE
Szlaki piesze
Szlaki rowerowe
Droga Św Jakuba
Inne

INNE SZLAKI I TRASY
Szlaki wodne
Szlaki konne
Trasy rowerowy
Trasy motorowe
Trasy biegowe
Trasy narciarskie
Trasy rekreacyjne

ARTYKUŁY TURYSTYCZNE
Ciekawe obiekty
Nasze wyprawy
Inne
Informacja Turystyczna
ZACHODNIOPOMORSKIENajlepsze mapy GPS do Garminów

Ostatnie artykuy
ODZNAKA TURYSTYCZNA ...
P-N-ZGL-130, niebies...
R-N-ZSW/ZKA-013 nieb...
P-N-ZSW/ZKA-108 (PTT...
P-S-ZKA-129, czarny ...
Logowanie
Nazwa uytkownika

HasoNie moesz si zalogowa?
Popro o nowe haso
Aktualnie online
Goci online: 1

Uytkownikw online: 0

cznie uytkownikw: 219
Najnowszy uytkownik: Andrzejpa
Polecane
INTERNETOWY SKLEP TURYSTYCZNY

Szukasz sprzętu turystycznego w dobrej cenie ? Zapraszamy do naszej Składnicy Turystycznej. W ofercie wszystko co potrzebne na wypad, biwak, wycieczkę .... Oferujemy sprzęt renomowanych marek outdoor-owych od sprzętu kuchennego, poprzez biwakowy, po liofilizaty. Sprzedajemy między innymi następujące marki; Optimus, Rockland, GSIOUTDOOR, Moraknive, Meteor, Campingaz i inne.

Sklep turystyczny "SkładnicaTurystyczna.pl"


UWAGA - NOWA STRONA SZLAKÓW - WWW.WEDRUJZNAMI.PL.

Wędruj z Nami - Serwis Szlaków Turystycznych i sklep turystyczny

Niniejsza strona jest stroną archiwalną. Całość danych przeniesiono na nową stronę szlaków. Przygotowałem również mapę on-line ze szlakami i obiektami, która jest cały czas rozwijana - www.SzlakiTurystyczne.eu


RENOWACJA SZLAKU, ZMIANY, PROBLEMY ...
Święty Jakub

Od 1 lipca 2016 roku, Wiking Szczecin prowadzi prace renowacyjne na Pomorskiej Drodze Świetego Jakuba. Pracom poddano odcinek Szczecin - Wolin. Wymianie podlegają znaki malowane. Dodatkowo, wymienione są uszkodzone naklejki na znakach metalowych, te najbardziej brudne, są myte ... . Po prostu pełna renowacja. Pracując w terenie spostrzegliśmy kilka problemów na tym odcinku:

 1. W Szczecinie prowadzone są prace remontowe ulicy Szybowcowej. Znikło nam troszkę oznakowania
 2. W Szczecinie prowadzone są prace remontowe na ulicy Wiosennej. Znikło oznakowanie, ale na punktach początkowych ulicy, poddalismy je uzupełnieniu.
 3. W Goleniowie planuje się remont ulicy Wojska Polskiego. Oznakowanie w przyszłości może zniknąć.
 4. Najważniejsza zmiana - W Szczecinie zamknięto Most Clowy z powodu jego awarii. Tym samym przebieg szlaku został zmieniony, co widać na poniższej grafice.

Zmiana przebiegu w Szczecinie

GMINA STEPNICA
KOMUNIKATY SZLAKOWE

30 czerwca 2016 roku, zakończyliśmy prace projektowe sieci szlaków pieszych i rowerowych na terenie Gminy Stepnica. Dokumentacja szlaków została wykonana na podstawie koncepcji Pana Pawła Misiejuka ze Stepnicy.

Mamy nadzieję na szybkie powstanie szlaków w terenie, gdyż doskonale rozszerzą ofertę turystyczną Gminy o lokalne szlaki turystyczne. Istniejące dotychczas są typowymi szlakami tranzytowymi. Zapraszamy do poznawania piękna Ziemi Stepnickiej. A atrakcji, szczególnie wodnych nie zabraknie.

  

Gmina Stepnica
IV SPONTANICZNY MARSZON - SZLAKIEM ŚWINOUJŚKICH FORTYFIKACJI
KOMUNIKATY SZLAKOWE


6.02.2016r. (sobota) - IV SPONTANICZNY MARSZONIK Z WIKINGIEM - SZLAKIEM ŚWINOUJSKICH FORTYFIKACJI - 18km

W TERMINIE ZGŁOSIŁY SIĘ TRZY OSOBY I JEDZIEMY AUTEM PRYWATNYM.

Jak nie będzie 5 osób, będzie spontaniczna trasa zastępcza., lub zrzuta na paliwo i jedziemy moim szlakowozem bez luksusów.

No to ruszamy na kolejny spontaniczny wyjazd. Tym razem pod lupę bierzemy Świnoujście i okolice. Niestety rano ciężko o sensowny pociąg i jedyny który pasuje odjeżdża o 5:38. Dlatego też proponujemy zbiórkę przy Dworcu PKP Świnoujście i dojazd busami - cena 19,00 w jedną stronę. każdy sam się zaopatruje w bileciki.

Bus do Świnoujścia firmą Emilbus odjeżdża o 8:00 BUS GŁÓWNY - http://emilbus.com.pl/rozklad-jazdy/

Bus do Świnoujścia firmą Jomsborg odjeżdża o 8:20 BUS AWARYJNY DLA NADSTANÓW - http://jomsborg.com.pl/busy/.
 

 

RUSZYŁY PRACE TERENOWE W SZCZECINIE
Wiadomości ogólne o szlakach

MIjają już ponad cztery lata współpracy z Gminą Miasto Szczecin. Podsumować można tylko pozytywnie. Po dwóch latach wsparcia urzędników odpowiedzialnych za turystykę, udało się pozyskać środki na stworzenie dokumentacji, a w następnie na renowację oznakowania szlaków oraz postawienie kilkudziesięciu drogowskazów szlakowych. Mamy nadzieję, na dokończenie wszystkich prac w przyszłym roku. To również zaangażowanie Wikinga Szczecin w ten proces, zakończył go sukcesem.

Już po następnym weekendzie, na terenie Szczecina zostanie założonych 100 szlakowskazów w 25 miejscach. Jako, że jesteśmy ludźmi, prosimy o przesyłanie ew. korekt, sugestii i zauważonych błędów na szlakowskazach na nasz e-mail biuro@szlaki-zachodniopomorskie.pl .

Nowością w regionie są QR CODE umożliwiające przejście na stronę opisu szlaku przy użyciu smartfonów. Obecnie bazujemy na istniejących opisach na naszym portalu szlakowym www.WędrujzNami.pl, Wikipedii i stronie Pomorskich Krajobrazów Rzecznych. Jednak, jako że jesteśmy nie tylko wykonawcami, ale i hobbystami szlakowymi, postaramy się zaktualizować te opisy. Oczywiście w wolnym czasie. Zapraszamy również Was Turystów do współpracy.

Węzeł Szlaków Smierdnica

GMINA POSTOMINO
Wiadomości ogólne o szlakach

Własnie zakończyliśmy inwentaryzację szlaków turystycznych na terenie gminy Postomino. Jest prawie 140 km, jednak większośc z nich bardzo słabo oznakowana a i czasami bez sensu poprowadzone. Niestety tak bywa, gdy amatorzy biorą się za tworzenie szlaków. Szkoda że po ich oznakowaniu nie przeprowadzono na nich żadnej renowacji (nie dotyczy E-9). ALe cóż już powstają nowe szlaki w nowych formach oznakowania i z nowych funduszy. Pewnie o starych się zapomni. I nie jest to kwestia działań gminy lecz różnych organizacji. mam nadzieję, że uda się to jakoś uporządkować i można będzie sobie szaleć na terenach powiatu slawieńskiego.

SZLAKOWSKAZY W SZCZECINIE
Wiadomości ogólne o szlakach

Nasza firma wygrała zapytanie ofertowe na postawienie szlakowskazów (drogowskazów) na szlakach turystycznych w granicach miasta Szczecin. Tak też do końca października 2015 roku, oznaczymy 25 wybranych miejsc węzłowych, głównie w Puszczy Wkrzańskiejm na terenie lasów miejskich. Mamy nadzieję, że to pomoże w wędrówkach turystycznych i niedzielnych spacerach. Tym samym, kończymy realizowany przez ostatnie 3 lata proces tworzenia dokumentacji i renowacji oznakowania w Szczecinie. Jeśli się uda, zostanie jeszcze kilka drobnych prac w kolejnym roku.

KONIEC PRACW GOLCZEWIE
KOMUNIKATY SZLAKOWE

Do 10 lipca 2015 roku, trwała renowacja szlaków pieszych i rowerowych na terenie gminy Golczewo. Łącznie odświeżono przebiegi ponad 75 kilometrów szlaków. Mamy nadzieję, że nowe oznakowanie znacznie ulatwi poruszanie się Was po przepięknych terenach wokół Golczewa. Na dzień 17.07.2015 rok, odcinek szlaku żółtego pieszego Gadom - Golczewo, ma przerwaną drożność na dawnej linii kolejki wąskotorowej, wielkie chaszcze i brak mostku kolejowego, połączony z dzialaniami bobrów.


Nowe prace opisowe

Jest nam niezmiernie miło, że od ponad tygodnia, przenosimy część danych szlaków z naszej bazy www.wedrujznami.pl, do powstającego, nowego serwisu turystycznego Województwa Zachodniopomorskiego, tworzonego w ramach projektu e-Turystyka. Na dzień dzisiejszy trafi tam ponad 2800 kilometrów zjeżdzonych przez nas szlaków. Dane udostępniane są na podstawie licencji udzielonej Zachodniopomorskiej Agencji Rozwoju Turystyki w Szczecinie. Nie wiemy jaki będzie wynik końcowy całości portalu. Możemy jedynie gdybać, że będzie wyglądał podobnie do www.pomorskie.travel .

Inwentaryzacja Pomorskiej Drogi Świętego Jakuba
Święty Jakub

W okresie marzec-kwiecień 2015 roku, Wiking Szczecin na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego, przystapił do realizacji zlecenia, oceny oznakowania Szlaku Jakubowego na terenie Wojewodztwa Zachodniopomorskiego. W wyniku prac terenowych stwierdziliśmy ubytki w oznakowaniu, które jednak przy korzystaniu z przewodnika jakubowego lub śladów GPS, nie stwarzają większych trudności. Dlatego przed pokonaniem szlaku, warto się zaopatrzyć w materiały. Największe trudności związane z remontami dróg, czekają na nas w Dziwnowie, gdzie zlikwidowano całość oznakowania przy remoncie drogi wojewódzkiej nr 102. Kolejny problem występuje w Wisełce. Na szlaku rozpoczęto budowę domów jednorodzinnych. Tym samym zmianie ulega marszruta - na skrzyżowaniu w Wiselce nieopodal świateł, skręcamy w drogę kierującą nas do Warnowa. Niestety na odcinku Załom - Stepnica, doszło do kradzieży oznakowania, które pewnie trafiło na złom, jak to bywało w przypadku oznakowania szlaków rowerowych. Inne braki są miejscowe, spowodowane wycinkami drzew, czy pracami drogowymi.

BIBLIOGRAFIA I ŹRÓDŁA

Przygotowując opisy szlaków, schematy oraz artykuły oparliśmy się na następujących materiałach i źródłach:

 1. Wolna Encyklopedia "WIKIPEDIA" na podstawie licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.
 2. Darmowa Mapa Polski dla GPS GARMIN - UMP-pcPl - www.ump.waw.pl, na podstawie licencji Creative CommonsUznanie autorstwa na tych samych warunkach 2.0 (CC-BY-SA 2.0). Szczegóły.
 3. Wolna Wikimapa Świata "OpenStreetMap" na podstawie licencji Open Data Commons Open Database License: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.
 4. Darmowa Mapa Polski dla GPS GARMIN - UMP-pcPl - www.ump.waw.pl, na podstawie licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.
 5. Opracowania informacyjne i promocyjne oraz strony internetowe gmin Województwa Zachodniopomorskiego
 6. Mapy wydawnictwa turystycznego "Plan" - "Wyspa Wolin", "Pobrzeże Bałtyku" oraz inne mapy rejonu Pomorza Zachodniego i Środkowego
 7. Mapy wydawnictwa "Expressmap" Polska - "Okolice Szczecina", "Okolice Kołobrzegu" w skali 1:50 000
 8. Mapy wydawnictwa "EKOMAP" w Świdwinie - www.ekomap.pl
 9. Strona Pani Beaty Zbonikowskiej "Architektura Pomorza - www.westernpomerania.com.pl/
 10. Opracowania własne, ślady GPS, zdjęcia, inwentaryzacja szlaków i miejscowości.
Jeśli znalazłeś swoje zdjęcie, opracowanie itp.. a nie wyrażasz zgody na jego publikację, lub chcesz umieścić ją w stopce redakcyjnej lub w konkretnym artykule, poinformuj nas niezwłocznie poprzez zakładkę - kontakt.
O ADMINISTRATORZE SERWISU
Table 'wiking_szlaki.fusion_sitemapxml' doesn't existTable 'wiking_szlaki.fusion_sitemapxml_customlinks' doesn't exist