Przetumacz stron

Nawigacja
OFERTA ZNAKARSKA
TURYSTYKA = SZLAKI ?
KONCEPCJA SZLAKU
PROJEKT SZLAKU
UZGODNIENIA
OZNAKOWANIE
INFORMACJA
CENNIK PRAC
REALIZACJE
NASZA KADRA

NASZ SERWIS
NASZA ODZNAKA
WYSZUKIWARKA
Regulamin serwisu
Historia i misja
O Autorach
Dołącz do nas
Partnerzy i wsparcie
Darowizna
Kontakt z serwisem
Dane teleadresowe
Turystyczne linki

NASZE SZLAKI
OGÓLNY SPIS SZLAKÓW
FORUM DYSKUSYJNE
Pobieralnia plików
Galeria zdjęć
Oznaczenia szlaków
Co to jest szlak
Historia szlaków

SZLAKI PIESZE
Szlaki piesze krajowe
Szlaki nordic walking
Szlaki spacerowe
Szlaki tematyczne
Szlaki miejskie

SZLAKI ROWEROWE
Szlaki krajowe
Inne szlaki

MIĘDZYNARODOWE
Szlaki piesze
Szlaki rowerowe
Droga Św Jakuba
Inne

INNE SZLAKI I TRASY
Szlaki wodne
Szlaki konne
Trasy rowerowy
Trasy motorowe
Trasy biegowe
Trasy narciarskie
Trasy rekreacyjne

ARTYKUŁY TURYSTYCZNE
Ciekawe obiekty
Nasze wyprawy
Inne
Informacja Turystyczna
ZACHODNIOPOMORSKIENajlepsze mapy GPS do Garminów

Ostatnie artykuy
ODZNAKA TURYSTYCZNA ...
P-N-ZGL-130, niebies...
R-N-ZSW/ZKA-013 nieb...
P-N-ZSW/ZKA-108 (PTT...
P-S-ZKA-129, czarny ...
Logowanie
Nazwa uytkownika

HasoNie moesz si zalogowa?
Popro o nowe haso
Aktualnie online
Goci online: 1

Uytkownikw online: 0

cznie uytkownikw: 219
Najnowszy uytkownik: Andrzejpa
Polecane
INTERNETOWY SKLEP TURYSTYCZNY

Szukasz sprzętu turystycznego w dobrej cenie ? Zapraszamy do naszej Składnicy Turystycznej. W ofercie wszystko co potrzebne na wypad, biwak, wycieczkę .... Oferujemy sprzęt renomowanych marek outdoor-owych od sprzętu kuchennego, poprzez biwakowy, po liofilizaty. Sprzedajemy między innymi następujące marki; Optimus, Rockland, GSIOUTDOOR, Moraknive, Meteor, Campingaz i inne.

Sklep turystyczny "SkładnicaTurystyczna.pl"


UWAGA - NOWA STRONA SZLAKÓW - WWW.WEDRUJZNAMI.PL.

Wędruj z Nami - Serwis Szlaków Turystycznych i sklep turystyczny

Niniejsza strona jest stroną archiwalną. Całość danych przeniesiono na nową stronę szlaków. Przygotowałem również mapę on-line ze szlakami i obiektami, która jest cały czas rozwijana - www.SzlakiTurystyczne.eu


Nowa odznaka turystyczna :)
KOMUNIKATY SZLAKOWE

W różnych okresach, głównie po sezonie (gdyż w sezonie znakujemy szlaki), organizujemy wspólne wypady turystyczne pod nazwą "Wyprawy z Wikingiem w Nieznane". Poruszamy się po znakowanych szlakach Województwa Zachodniopomorskiego i naszym głównym celem jest ich promocja w społeczeństwie. Tak się świetnie składa, że jest coraz więcej uczestników i wpadliśmy na pomysł wprowadzenia naszej własnej wyprawowej odznaki turystycznej. Tymczasem to odznaka w formie znaczka button, ale jeśli nasze wyprawy się rozrosną, pomyślmy o poszerzeniu odznaki jak i jej form. Poniżej wizualizacja odznaki.

Udział w wyprawach Wikinga, powinien być prowadzony w specjalnej książeczce/kronice, której wzór do pobrania przedstawiamy poniżej - wystarczy kliknąć w link, aby pobrać dokument.

Zapraszamy do zapoznania się z pełnym regulaminem odznaki - >>> więcej informacji.

XIX Spacerek z Wikingiem w NIeznane

Obraz może zawierać: mem, tekst i na zewnątrz

https://www.facebook.com/events/295380984477371/

Odwiedziliśmy północ, południe, zachód, południowy wschód, więc ruszamy na tereny Pomorza Środkowego, czyli okolic Trzebiatowa i Kołobrzegu. Zapraszam serdecznie na wspólną wyprawę szlakiem czarnym "Ujścia Regi" o łącznej długości około 24 km. Szlak pokonujemy w formie pętli. Start Karcino 8:50 (zależy jak przyjedzie pociąg). Samochodziarze, mogą zostawić samochody nieopodal kościoła. Wracamy w to samo miejsce.

Trasa; Karcino PKP - Karcino kościół - Dźwirzyno - Rogowo - Mrzeżyno - Roby - Karcino. Na pewno nie zabraknie błotka :)

Czytaj więcej

XVii Spacerek z Wikingiem

Obraz może zawierać: tekst i na zewnątrz

https://www.facebook.com/events/2467652150128662/

Niestety nie udało się zebrać ekipy do Świnoujścia, więc przygotowałem zastępczą trasę. Proponuję przejście szlakiem niebieskim "Anny Jagiellonki" na trasie Kliniska - Grzędzice, o długości około 23,5km.

Czytaj więcej

Spacer z Wikingiem w Nieznane

Obraz może zawierać: drzewo, na zewnątrz, tekst i przyroda

Kolejny spacer z Wikingiem w Nieznane, odbędzie się w zachodniej części Pojezierza Wałeckiego pod hasłem "Wedel, czy tylko czekolada?". Więcej informacji >>>>kliknij . Strona wydarzenia na Facebook >>>> kliknij .

XVII Spacerek z Wikingiem - Szlakiem Fortyfikacji Świnoujścia
Wiadomości ogólne o szlakach

ODWOŁANA

Ostatni w tym roku spacer połączony z wyjazdem busem. Tym razem trasa obejmuje świnoujskie fortyfikacje położone na wyspie Wolin. Wymagane wcześniejsze zapisy oraz wpłata składki. A na trasie czeka nas; bateria Goeben, Podziemne Miasto, bateria przeciwlotnicza, bateria leśna .... Wyjazd o 7:00 rano ze Szczecina, planowany powrót około 18:00 (wyjazd ze Świnoujścia około 16:30). Długość trasy około 13km. Jako, że dzień krótszy, będziemy maszerować w tempie około 5-6km, aby zaliczyć wszystkie punkty na trasie. Samo zwiedzanie biletowanych wejść to minimum 3 godziny. Inne obiekty na trasie będzie omawiał mój przyjaciel i "bunkrowiec" Rafał Konieczka.

Informacje na bieżąco na stronie wydarzenia - https://www.facebook.com/events/377245803052687/

Reklama :) Polub nasze fanpage i bądź na bieżąco
https://www.facebook.com/kajakowyszczecin - nasze usługi kajakowe
https://www.facebook.com/szlakipomorza nasz fanpage szlaków
https://www.facebook.com/skladnicaturystyczna - nasz internetowy sklep turystyczny

Garść informacji formalnych:

1. Ilość miejsc: 20 w busie
2. Wysokość składki; 60,00 (składka obejmuje busa + bilet zintegrowany do Podziemnego Miasta i Fortu Gerharda)
3. Zapisy osób chętnych i wpłaty składki do 4 lutego 2019 roku włącznie, W przypadku braku 19 osób, spacer jest odwołany i zwracam wpłaty - po prostu nie zamierzam płacić z własnych pieniędzy, jak to było ostatnio)
4. Zgłoszenia należy wysyłać na e-mail biuro@wedrujznami.pl z podaniem ilości osób i telefonem kontaktowym. W potwierdzeniu e-maila wysyłam numer konta. UWAGA ! W przypadku rezygnacji ze spaceru, składka nie jest zwracana !!
5. Spacer ma charakter niezorganizowany, jest bezpłatny, idea wspólnego pokonania trasy - nie bierzemy odpowiedzialności za uczestników !!!!
6. Składka na wynajem busa nie jest wynagrodzeniem / odpłatnością za udział w wycieczce - pokrywa koszt transportu tam i z powrotem
7. Ubezpieczacie się we własnym zakresie.
8. Każdy obowiązkowo zabiera ze sobą oświetlenie, elementy odblaskowe.
9. Proponujemy jedynie trasę, którą możemy wspólnie pokonać.
Tempo marszowe 5-6km/h i nie przyjmujemy reklamacji !

XVI Spacerek z WIkingiem - Do Szmaragdowej Topieli
Wiadomości ogólne o szlakach

W pierwszą sobotę lutego ruszam na wędrówkę szlakami Puszczy Bukowej w poszukiwaniu szmaragdowej topieli :) Zapraszam chętnych na wspólny spacer. Długość trasy około 15km, średnie tempo marszowe 4-5 km/h.

Reklama :) Polub nasze fanpage i bądź na bieżąco
https://www.facebook.com/kajakowyszczecin - nasze usługi kajakowe
https://www.facebook.com/szlakipomorza nasz fanpage szlaków
https://www.facebook.com/skladnicaturystyczna - nasz internetowy sklep turystyczny

Zbiórka o godzinie 10:00 na przystanku PKP Szczecin Podjuchy (pociąg z kierunku Gryfina przyjeżdża 9:26). Ruszamy czarnym szlakiem, którym dochodzimy w okolice Czajczej Góry. Stąd szlakiem zielony i czerwonym dochodzimy do Bukowca. Tutaj wbijamy się w szlak czarny i najpiękniejszym jego odcinkiem, maszeruję w kierunku Szczecina. Żeby nie było za łatwo, przed granicami miasta skręcamy w szlak niebieski i następnie zielony pieszy, którym przez Skórczą Górę dochodzimy do Jeziora Szmaragdowe. Na mecie jest miejsce ogniskowe, więc można rozpalić ognicho.

Garść informacji formalnych:

1. Spacer ma charakter niezorganizowany. Spacerki z Wikingiem, to opcja wspólnego pokonania proponowanej, trasy w tempie uśrednionym 4-5km/h (średnia z postojami, sam marsz w tempie do 6 km/h). SPACER Z WIKINGIEM TO NIE WYCIECZKA Z PRZEWODNIKIEM ! .
2. Każdy wędruje samodzielnie - towarzyszy mi dobrowolnie na proponowanej trasie. Spacer nie ma organizatora formalnego. Każdy może w dowolnej chwili odłączyć się ode mnie i pokonywać trasę swoim tempem, jak i ją dowolnie zmienić.
3. Każdy wędrujący ze mną ma świadomość tempa marszu. Jeśli nie widzę osoby, oznacza to że postąpiła jak w punkcie 2, jednak warto mi to wcześniej powiedzieć. Tym samym wszelkie uwagi odnośnie tempa marszu są nieuzasadnione i nie przyjmowane !
4. Każdy ubezpiecza się indywidualnie i sam ponosi koszty związane ze szkodami, które spowodował i nie rości sobie pretensji w przypadku spowodowania jemu szkody przez osoby trzecie
5. Każdy zabezpiecza się samodzielnie w jedzenie, napoje, apteczkę, materiały odblaskowe, oświetlenie w przypadku możliwości marszu nocnego, bilety na dojazdy oraz bilety wstępu, 6. Za wspólny spacer, nie jest pobierana opłata. Oprócz przypadków informacji o pobieraniu składki na wynajem busa, lub bilety grupowe obniżające lub usprawniające Spacer.

Mam nadzieję, że każdy rozumie moje zasady. Po prostu chcę sobie połazić zimą po szlakach i zapraszam "wspólników", którzy chcą to zrobić w moim tempie.

Informcja na stronie wydarzenia https://www.facebook.com/events/575982589480146

Pozdrawiam
Robert WIKING Filipski

XV Spacerek z Wikingiem w Nieznane - Do Krzywego Lasu.
Wiadomości ogólne o szlakach

Tematem przewodnim XV Spacerku z Wikingiem jest Krzywy Las. Mamy nadzieję, że dotrzemy tam za jasności - dotychczas wszystko szło jak należy :) Długość trasy około 22km, średnie tempo marszowe 5-6 km/h.

Reklama :) Polub nasze fanpage i bądź na bieżąco
https://www.facebook.com/kajakowyszczecin - nasze usługi kajakowe
https://www.facebook.com/szlakipomorza nasz fanpage szlaków
https://www.facebook.com/skladnicaturystyczna - nasz internetowy sklep turystyczny

Zbiórka chętnych do wspólnego spaceru na dworcu PKP Szczecin Główny przy Informacji Turystycznej o godzinie 7:50 i idziemy kupować bilety grupowe. Wyjazd pociągu 8:15.

Osoby z okolic Gryfina lub dojeżdżające - zbiórka w Czepinie na przystanku PKP o godzinie 8:30 (tak przyjeżdża pociąg).

Co nas czeka, za bardzo nie wiem. Gdy pokonywałem ten szlak 10 lat temu już było trudno. Na pewno trochę błotka na trasie :):):) Prawie cała trasa to Szlak Czepiński, Czepino PKP - Dolna Odra PKP. Z Dolnej Odry wędrujemy czerwonym szlakiem Nadodrzańskim do Krzywego Lasu i wracamy z powrotem na przystanek PKP, skąd wracamy na Gryfino i Szczecin. Na trasie oczywiście kilka krótkich postojów. Pociąg którym chcę wrócić odjeżdża o 16:57.

Garść informacji formalnych:

1. Spacer ma charakter niezorganizowany. Spacerki z Wikingiem, to opcja wspólnego pokonania proponowanej, trasy w tempie uśrednionym 4-5km/h (średnia z postojami, sam marsz w tempie do 6 km/h). SPACER Z WIKINGIEM TO NIE WYCIECZKA Z PRZEWODNIKIEM ! .
2. Każdy wędruje samodzielnie - towarzyszy mi dobrowolnie na proponowanej trasie. Spacer nie ma organizatora formalnego. Każdy może w dowolnej chwili odłączyć się ode mnie i pokonywać trasę swoim tempem, jak i ją dowolnie zmienić.
3. Każdy wędrujący ze mną ma świadomość tempa marszu. Jeśli nie widzę osoby, oznacza to że postąpiła jak w punkcie 2, jednak warto mi to wcześniej powiedzieć. Tym samym wszelkie uwagi odnośnie tempa marszu są nieuzasadnione i nie przyjmowane !
4. Każdy ubezpiecza się indywidualnie i sam ponosi koszty związane ze szkodami, które spowodował i nie rości sobie pretensji w przypadku spowodowania jemu szkody przez osoby trzecie
5. Każdy zabezpiecza się samodzielnie w jedzenie, napoje, apteczkę, materiały odblaskowe, oświetlenie w przypadku możliwości marszu nocnego, bilety na dojazdy oraz bilety wstępu, 6. Za wspólny spacer, nie jest pobierana opłata. Oprócz przypadków informacji o pobieraniu składki na wynajem busa, lub bilety grupowe obniżające lub usprawniające Spacer.

Mam nadzieję, że każdy rozumie moje zasady. Po porstu chcę sobie połazić zimą po szlakach i szlakach i zapraszam "wspólników", którzy chcą to zrobić w moim tempie.

Informacje na stronie wydarzenia https://www.facebook.com/events/2384979551732081

Pozdrawiam
Robert WIKING Filipski

XII Spacerek Z Wikingiem W Nieznane - Szukamy Trzech Króli
Wiadomości ogólne o szlakach

Tym razem ruszam na zielony Szlak Borów Goleniowskich, w poszukiwaniu Trzech Króli. Zapraszam wszystkich chętnych na wspólną wędrówkę. Trasa o długości 18,4km, troszkę informacji o szlaku - http://szlaki-zachodniopomorskie.pl/articles.php?article_id=29

Reklama :) Polub nasze fanpage i bądź na bieżąco
https://www.facebook.com/kajakowyszczecin - nasze usługi kajakowe
https://www.facebook.com/szlakipomorza nasz fanpage szlaków
https://www.facebook.com/skladnicaturystyczna - nasz internetowy sklep turystyczny

ZBIÓRKA 6.01.2019 godzina 9:30 na dworcu PKP Szczecin Główny, przed informacją turystyczną (Stary budynek). Pociąg odjeżdża 9:54.

Trasa Kliniska ---->>> Goleniów. Wracamy pociągiem lub busem rejsowym, w zależności do będzie pierwsze :) Serdecznie zapraszam

Garść informacji formalnych:
Spacer ma charakter niezorganizowany, jest bezpłatny, idea wspólnego pokonania trasy - nie bierzemy odpowiedzialności za uczestników !!!!
Ubezpieczacie się we własnym zakresie.
Jedzenie i napoje we własnym zakresie.
Zakup biletów we własnym zakresie.
Każdy obowiązkowo zabiera ze sobą oświetlenie, elementy odblaskowe.
Proponujemy jedynie trasę, którą możemy wspólnie pokonać.
Tempo marszowe 5-6km/h.

XI "Kacowy" Spacerek z Wikingiem w Nieznane"
KOMUNIKATY SZLAKOWE

Tym razem leczymy noworocznego kaca :):). Zapraszam na wspólny spacer szlakami Puszczy Wkrzańskiej. START 1.01.2019 godzina 10:30 - zbiórka na Głębokim przy bramie wejściowej do lasu (przy drogowskazach turystycznych)

Reklama :) Polub nasze fanpage i bądź na bieżąco
https://www.facebook.com/kajakowyszczecin - nasze usługi kajakowe
https://www.facebook.com/szlakipomorza nasz fanpage szlaków
https://www.facebook.com/skladnicaturystyczna - nasz internetowy sklep turystyczny

Trasa lajcikowa około 14km.
Szczecin Głębokie - parking Miodowa - szlak żółty "Ireny i Karola" - Polana Harcerska - szlak zielony "Przez Las Arkoński i Wzgórza Warszewskie" - szlak czerwony "Ścieżkami Dzików" - Podbórz - szlak żółty "Gocławski" - Wieża Bismarcka. Serdecznie zapraszam.

Garść informacji formalnych:
Spacer ma charakter niezorganizowany, jest bezpłatny, idea wspólnego pokonania trasy - nie bierzemy odpowiedzialności za uczestników !!!!
Ubezpieczacie się we własnym zakresie.
Jedzenie i napoje we własnym zakresie.
Zakup biletów we własnym zakresie.
Proponujemy jedynie trasę, którą możemy wspólnie pokonać.
Tempo marszowe 4-5km/h.

Informacje na bieżąco na stronie wydarzenia - https://www.facebook.com/events/2177801679109020/

BIBLIOGRAFIA I ŹRÓDŁA

Przygotowując opisy szlaków, schematy oraz artykuły oparliśmy się na następujących materiałach i źródłach:

  1. Wolna Encyklopedia "WIKIPEDIA" na podstawie licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.
  2. Darmowa Mapa Polski dla GPS GARMIN - UMP-pcPl - www.ump.waw.pl, na podstawie licencji Creative CommonsUznanie autorstwa na tych samych warunkach 2.0 (CC-BY-SA 2.0). Szczegóły.
  3. Wolna Wikimapa Świata "OpenStreetMap" na podstawie licencji Open Data Commons Open Database License: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.
  4. Darmowa Mapa Polski dla GPS GARMIN - UMP-pcPl - www.ump.waw.pl, na podstawie licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.
  5. Opracowania informacyjne i promocyjne oraz strony internetowe gmin Województwa Zachodniopomorskiego
  6. Mapy wydawnictwa turystycznego "Plan" - "Wyspa Wolin", "Pobrzeże Bałtyku" oraz inne mapy rejonu Pomorza Zachodniego i Środkowego
  7. Mapy wydawnictwa "Expressmap" Polska - "Okolice Szczecina", "Okolice Kołobrzegu" w skali 1:50 000
  8. Mapy wydawnictwa "EKOMAP" w Świdwinie - www.ekomap.pl
  9. Strona Pani Beaty Zbonikowskiej "Architektura Pomorza - www.westernpomerania.com.pl/
  10. Opracowania własne, ślady GPS, zdjęcia, inwentaryzacja szlaków i miejscowości.
Jeśli znalazłeś swoje zdjęcie, opracowanie itp.. a nie wyrażasz zgody na jego publikację, lub chcesz umieścić ją w stopce redakcyjnej lub w konkretnym artykule, poinformuj nas niezwłocznie poprzez zakładkę - kontakt.
O ADMINISTRATORZE SERWISU
Table 'wiking_szlaki.fusion_sitemapxml' doesn't existTable 'wiking_szlaki.fusion_sitemapxml_customlinks' doesn't exist