Przetumacz stron

Nawigacja
OFERTA ZNAKARSKA
TURYSTYKA = SZLAKI ?
KONCEPCJA SZLAKU
PROJEKT SZLAKU
UZGODNIENIA
OZNAKOWANIE
INFORMACJA
CENNIK PRAC
REALIZACJE
NASZA KADRA

NASZ SERWIS
NASZA ODZNAKA
WYSZUKIWARKA
Regulamin serwisu
Historia i misja
O Autorach
Dołącz do nas
Partnerzy i wsparcie
Darowizna
Kontakt z serwisem
Dane teleadresowe
Turystyczne linki

NASZE SZLAKI
OGÓLNY SPIS SZLAKÓW
FORUM DYSKUSYJNE
Pobieralnia plików
Galeria zdjęć
Oznaczenia szlaków
Co to jest szlak
Historia szlaków

SZLAKI PIESZE
Szlaki piesze krajowe
Szlaki nordic walking
Szlaki spacerowe
Szlaki tematyczne
Szlaki miejskie

SZLAKI ROWEROWE
Szlaki krajowe
Inne szlaki

MIĘDZYNARODOWE
Szlaki piesze
Szlaki rowerowe
Droga Św Jakuba
Inne

INNE SZLAKI I TRASY
Szlaki wodne
Szlaki konne
Trasy rowerowy
Trasy motorowe
Trasy biegowe
Trasy narciarskie
Trasy rekreacyjne

ARTYKUŁY TURYSTYCZNE
Ciekawe obiekty
Nasze wyprawy
Inne
Informacja Turystyczna
ZACHODNIOPOMORSKIENajlepsze mapy GPS do Garminów

Ostatnie artykuy
ODZNAKA TURYSTYCZNA ...
P-N-ZGL-130, niebies...
R-N-ZSW/ZKA-013 nieb...
P-N-ZSW/ZKA-108 (PTT...
P-S-ZKA-129, czarny ...
Logowanie
Nazwa uytkownika

HasoNie moesz si zalogowa?
Popro o nowe haso
Aktualnie online
Goci online: 1

Uytkownikw online: 0

cznie uytkownikw: 219
Najnowszy uytkownik: Andrzejpa
Polecane
INTERNETOWY SKLEP TURYSTYCZNY

Szukasz sprzętu turystycznego w dobrej cenie ? Zapraszamy do naszej Składnicy Turystycznej. W ofercie wszystko co potrzebne na wypad, biwak, wycieczkę .... Oferujemy sprzęt renomowanych marek outdoor-owych od sprzętu kuchennego, poprzez biwakowy, po liofilizaty. Sprzedajemy między innymi następujące marki; Optimus, Rockland, GSIOUTDOOR, Moraknive, Meteor, Campingaz i inne.

Sklep turystyczny "SkładnicaTurystyczna.pl"


UWAGA - NOWA STRONA SZLAKÓW - WWW.WEDRUJZNAMI.PL.

Wędruj z Nami - Serwis Szlaków Turystycznych i sklep turystyczny

Niniejsza strona jest stroną archiwalną. Całość danych przeniesiono na nową stronę szlaków. Przygotowałem również mapę on-line ze szlakami i obiektami, która jest cały czas rozwijana - www.SzlakiTurystyczne.eu


X Spacerek z Wikingiem w NIeznane - Puszcza Wkrzańska
KOMUNIKATY SZLAKOWE

Kolejne wspólne wędrowanie, odbędzie się w drugi dzień świąt - spalamy świąteczne kalorie :)

Tym razem bliższa wyprawa po Puszczy Wkrzańskiej, ale i tu możemy pobłądzić :). Start o godzinie 9:00 z pętli na Głębokim. Pokonujemy szlak pisze "Pokoju" (niebieski) do Pilchowa. Stąd wracamy szlakiem czarnym do Jasmundzkiej Strugi, dalej żółtym na Głębokie. Trasa o długości około 18km.
Serdecznie zapraszam.

Garść informacji formalnych:

 1. Spacer ma charakter niezorganizowany, jest bezpłatny, idea wspólnego pokonania trasy - nie bierzemy odpowiedzialności za uczestników !!!!
 2. Ubezpieczacie się we własnym zakresie.
 3. Jedzenie i napoje we własnym zakresie.
 4. Zakup biletów we własnym zakresie.
 5. Proponujemy jedynie trasę, którą możemy wspólnie pokonać.
 6. Tempo marszowe 4-5km/h.

Szczegóły - https://www.facebook.com/events/352795782174461/

IX Spacerek Zz WIkingiem
Wiadomości ogólne o szlakach

Szlakiem Templariuszy i Fortyfikacji - IX Spacerek z Wikingiem, 12.12.218

Zapraszamy na kolejny wspólny wypad. Czemu spontaniczny ? Bo jedziemy w sumie spontanicznie, nie znając trasy w terenie - mamy założenia, przebieg trasy i BARDZO CHCEMY JĄ POZNAĆ. Tym razem pogranicze Województwa Zachodniopomorskiego i Lubuskiego. Pierwsza część wspólnego rajdu o trasa poświęcona Templariuszom, zaś druga XIX wiecznym fortyfikacjom.

Spotkamy się na dworcu PKP Szczecin Główny o godzinie 5:50 przy informacji turystycznej (stary budynek). Będzie zmiana rozkładu pociągów, więc nie wiadomo, o której pociąg będzie dokładnie. Według starego rozkładu 6:17. Koszt biletu na teraz 19,80 w jedną stronę >>pełny artykuł<<.

Szczegółowe informacje na stronie wydarzenia na Facebook - https://www.facebook.com/events/2180534012221501/

POJEZIERZE MIĘDZYCHODZKO-SIERAKOWSKIE
Wiadomości ogólne o szlakach

Z dniem 30 października 2018 roku, zakończyliśmy naszą część prac renowacyjnych szlaków na Pojezierzu MIędzychodzko-Sierakowskim. Nasza firma pracowała przy ustaleniach terenowych zmian przebiegu oraz odświeżeniu oznakowania ponad 231km, przy szlakach:

 1. CZARNY SZLAK PIESZY GORZYŃ - DORMOWO - GORZYŃ - 15,8km, link do mapy szlaku

 2. SZLAK CZARNY PIESZY DĘBY KOLEŃSKIE-LESNICZOWKA KUKUŁKA (wraz z korektą i oznakowaniem trasy alternatywnej szlakami czerwonym i żółtym - 27,9km (+7,5km), link do mapy szlaku

 3. SZLAK ŻÓŁTY PIESZY SZLAK ODCINEK SOWIA GORA - WIERZBNO (od Sowiej Góry na północ szlak nie poddawany renowacji) - 65,6km, link do mapy szlaku

 4. SZLAK PIESZY NIEBIESKI WIELKOPOLSKI ODCINEK BUCHARZEWO-WIERZBNO - 38,7km, link do mapy szlaku

 5. SZLAK PIESZY CZERWONY MIĘDZYCHÓD LETNISKO - LEWICE - 22,4km, link do mapy szlaku

 6. SZLAK ROWEROWY NIEBIESKI POWSTAN NARODOWYCH - PĘTLA SIERAKOWSKA - 27,8km, link do mapy szlaku

 7. ROWEROWY ZACHODNI SZLAK NADWARCIAŃSKI (odcinek Bucharzewo-Międzychód most) - 25,4km, link do mapy szlaku

Dodatkowo, przygotowaliśmy dokumentację GPS oraz wektorową wszystkich szlaków poddanych odświeżeniu. Prace możliwe były dzięki dofinansowaniu przez Misnisterstwo Sportu i Turystyki, jakie uzoskało stowarzyszenie Nowy Międzychód.

Link do mapy wszystkich szlaków poddanych renowacji w 2018 roku, bez wspólnych odcinków przebiegu z innymi szlakami - LINK

PRACE W WIELKOPOLSCE
KOMUNIKATY SZLAKOWE

Po wykonaniu prac w Gminie Mirosławiec, ruszyliśmy na inwentaryzację szlaków w Powiecie Międzychodzkim i kawałka gmin Pleszew i Przytoczna, na zlecenie stowarzyszenia Nowy Międzychód, ktore otrzymało dotację z Ministerstwa. I tak trafiliśmy z renowacją szlaków na zachodnią Wielkopolskę i kawałek Lubuskiego (Nadleśnictwa Bolewice, Międzychód, Sieraków). Prace na szlakach trwają i były wręcz niezbędne. Szlaki nie dotykane często kilkanaście lat, słaba widoczność lub zupełny brak oznakowania, nieaktualne przebiegi na mapach turystycznych, sporo ustaleń terenowych z leśniczymi, którzy zawsze byli bardzo pomocni, problem nielegalnego szlaku w rezerwacie przyrody :) ..... Nieźle na początku błądziliśmy. Ale powoli zaczynają nabierać blasku :):):) Prace będą trwały do końca października. Ale jesteśmy w szoku ile km szlaków jest na pojezierzu Międzychodzko-Sierakowskim. Jeszcze sporo szlaków po wykonaniu naszych prac, zostanie do renowacji.

Utrudnienia dla turystów wędrującymi szlakami Pojezierza Międzychodzko-Sierakowskiego, potrwają minimum do końca października 2018 roku. Mamy nadzieję, że zostaną nam wybaczone, a nowe oznakowanie będzie rekompensatą.

RENOWACJA 2018
Święty Jakub

Od 21 maja 2018 roku, do 18 sierpnia 2018 roku, prowadzona byla renowacja Pomorskiej Drogi Świętego Jakuba. Renowacja objęła nitkę główną na odcinku Pałowo-Sławno-Darłowo-Sianów-Koszalin oraz całą nitkę Polanowską. Razem blisko 190km oraz 620 znaków. Mamy nadzieję, że prace pozwolą na jeszcze bezpieczniejsze pielgrzymowanie po naszym Szlaku Jakubowym.Prace zrealizowano na zlecenie Województwa Zachodniopomorskiego.

Można również pobrać pliki GPS - pobierz . Zawierają przebiegi szlaku poddanego renowacji w 2018 roku - nitka Polanowska i nitka główna.

ZMIANA PRZEBIEGU - GMINA MIROSŁAWIEC
Szlaki piesze czarne

W wyniku porządkowania sieci szlaków na terenie Gminy Mirosławiec, uległ zmianie przebieg P-S-ZWA/ZDR-088 (PTTK ZP-1132s), czarny, NAKIELNO PKS - WIERZCHOWO PKS, 46,0 km .

Zlikwidowano przebieg wzdłuż jeziora Głębokie (rezerwat przyrody i planu ochrony). Obecnie szlak przechodzi przez Piecnik. Przy szkole skręca w prawo, dochodzi do krajówki i dalej drogą asfaltową (powiatowa), dochodzi do starego przebiegu przy. jeziorze Bytyń.

ZMIANA PRZEBIEGU - GMINA MIROSŁAWIEC
Szlaki piesze niebieskie

W wyniku porządkowania sieci szlaków na terenie Gminy Mirosławiec, uległ zmianie przebieg  P-N-ZWA-083 (PTTK ZP-1127n), niebieski, MIROSŁAWIEC PKS - MIROSŁAWIEC PKS, 44,0 km .

1. Skrócono przebieg szlaku w Mirosławcu, omijając odcinek przy dawnym Dworcu PKP i wzdłuż torów. W tej chwili szlak prowadzi ulicami: Sprzymierzonych - Plac Wolności - DK10 - Parkowa - Orla.

2. Zmieniono przebieg szlaku Na odcinku pomiędzy Jezioro Orle Wielkie - droga powiatowa do Orla. Od jeziora Orle Wielkie szlak prowadzi obecnie do Łowicza Wałeckiego (boczna droga na sporym odcinku nie do przejścia). W Łowiczu Wałecki skręca w drogę na północny wschód i wraca do pierwotnego przebiegu szlaku. Dzięki tej zmianie mamy drogi do przejścia.

SZLAKI MIROSŁAWIEC 2018 - ZAKOŃCZENIE PRAC
Wiadomości ogólne o szlakach

15 maja 2018 roku, Gmina i Miasto Mirosławiec oraz Nadleśnictwo Mirosławiec, odebrały od nas prace znakarskie na swoim terenie. Odnowiono 3 szlaki rowerowe i cztery szlaki piesze, więc jest po czym wędrować. W załączeniu paczka z plikami .gpx, .gdb, .kml, .kmz - pobierz.

RENOWACJA SZLAKÓW MIROSŁAWIEC
Wiadomości ogólne o szlakach

Wspólne działania Miasta i Gminy Mirosławiec oraz Nadleśnictwa Mirosławiec, poskutkowały renowacją pieszych i rowerowych szlaków turystycznych. Nie są to wszystkie szlaki, ale najważniejsze. Doszlo też do uporządkowania sieci szlaków. Prace renowacyjne potrwają do 15 maja 2018 roku. Zostaną odnowione:

 1. Zielony Szlak Rowerowy,  Drzewoszewo - Piecnik - Mirosławiec Górny - Orle - węzeł ze szlakiem czerwonym "Kaliskie Lasy".
 2. Czerwony Szlak Rowerowy "Mirosławieckie Lasy" (pętla) 22km
 3. Niebieski Szlak Pieszy, Mirosławiec - Toporzyk - Mirosławiec Gorny - Orle - j. Kosiakowo - Mirosławiec 31,3km (tutaj zmiana przebiegu na terenie miasta)
 4. Zielony Szlak Pieszy, Nakielno - Próchnowo na terenie Gminy Miroslawiec
 5. Czarny Szlak Pieszy, Wierzchowo - Nakielno na terenie Gminy Mirosławiec
 6. Zielony Szlak Pieszy, pętla zielony Mirosławiec muzeum - Mirosławiec muzeum. W związku ze wspólnym przebiegiem z wieloma szlakami, w ramach uporządkowania sieci szlaków, renowacji poddajemy jedynie odcinek Łowicz Wałecki - Jez. Kosiakowo. Pozostała część jest dostatecznie oznakowana i pozostaje w terenie z powodu wielu wydanych map. Przez nastepne lata mapy będą aktualizowane i ostatecznie pozostała część szlaku ulegnie kasacji.
 7. Żóty Szlak Rowerowy "Żubrów", parking Leśny ok. Hanek - Toporzyk

Jak widać będzie po czym wędrować. Ostateczne kilometrówki powstaną po zakończeniu renowacji szlaków.

BIBLIOGRAFIA I ŹRÓDŁA

Przygotowując opisy szlaków, schematy oraz artykuły oparliśmy się na następujących materiałach i źródłach:

 1. Wolna Encyklopedia "WIKIPEDIA" na podstawie licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.
 2. Darmowa Mapa Polski dla GPS GARMIN - UMP-pcPl - www.ump.waw.pl, na podstawie licencji Creative CommonsUznanie autorstwa na tych samych warunkach 2.0 (CC-BY-SA 2.0). Szczegóły.
 3. Wolna Wikimapa Świata "OpenStreetMap" na podstawie licencji Open Data Commons Open Database License: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.
 4. Darmowa Mapa Polski dla GPS GARMIN - UMP-pcPl - www.ump.waw.pl, na podstawie licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.
 5. Opracowania informacyjne i promocyjne oraz strony internetowe gmin Województwa Zachodniopomorskiego
 6. Mapy wydawnictwa turystycznego "Plan" - "Wyspa Wolin", "Pobrzeże Bałtyku" oraz inne mapy rejonu Pomorza Zachodniego i Środkowego
 7. Mapy wydawnictwa "Expressmap" Polska - "Okolice Szczecina", "Okolice Kołobrzegu" w skali 1:50 000
 8. Mapy wydawnictwa "EKOMAP" w Świdwinie - www.ekomap.pl
 9. Strona Pani Beaty Zbonikowskiej "Architektura Pomorza - www.westernpomerania.com.pl/
 10. Opracowania własne, ślady GPS, zdjęcia, inwentaryzacja szlaków i miejscowości.
Jeśli znalazłeś swoje zdjęcie, opracowanie itp.. a nie wyrażasz zgody na jego publikację, lub chcesz umieścić ją w stopce redakcyjnej lub w konkretnym artykule, poinformuj nas niezwłocznie poprzez zakładkę - kontakt.
O ADMINISTRATORZE SERWISU
Table 'wiking_szlaki.fusion_sitemapxml' doesn't existTable 'wiking_szlaki.fusion_sitemapxml_customlinks' doesn't exist