Przetłumacz stronę

Sklep turystyczny
Internetowy Sklep Działań Aktywnych WIKNG Szczecin
Nawigacja
OFERTA ZNAKARSKA
TURYSTYKA = SZLAKI ?
KONCEPCJA SZLAKU
PROJEKT SZLAKU
UZGODNIENIA
OZNAKOWANIE
INFORMACJA
CENNIK PRAC
REALIZACJE
NASZA KADRA

NASZ SERWIS
WYSZUKIWARKA
Regulamin serwisu
Historia i misja
O Autorach
Dołącz do nas
Partnerzy i wsparcie
Darowizna
Kontakt z serwisem
Dane teleadresowe
Turystyczne linki

NASZE SZLAKI
OGÓLNY SPIS SZLAKÓW
FORUM DYSKUSYJNE
Pobieralnia plików
Galeria zdjęć
Oznaczenia szlaków
Co to jest szlak
Historia szlaków

SZLAKI PIESZE
Szlaki piesze krajowe
Szlaki nordic walking
Szlaki spacerowe
Szlaki tematyczne
Szlaki miejskie

SZLAKI ROWEROWE
Szlaki krajowe
Inne szlaki

MIĘDZYNARODOWE
Szlaki piesze
Szlaki rowerowe
Droga Św Jakuba
Inne

INNE SZLAKI I TRASY
Szlaki wodne
Szlaki konne
Trasy rowerowy
Trasy motorowe
Trasy biegowe
Trasy narciarskie
Trasy rekreacyjne

ARTYKUŁY TURYSTYCZNE
Ciekawe obiekty
Nasze wyprawy
Inne
Informacja Turystyczna
ZACHODNIOPOMORSKIENajlepsze mapy GPS do Garminów

NASZ FACEBOOKOstatnie artykuły
R-N-ZSW/ZKA-013 nieb...
P-N-ZSW/ZKA-108 (PTT...
P-S-ZKA-129, czarny ...
P-S-ZWA/ZDR-088 (PTT...
P-N-ZWA-083 (PTTK ZP...
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 5

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 218
Najnowszy użytkownik: Grzegorz Swistak
Polecane

MARATON KAJAKOWY MEANDRY INY I MARATON KAJAKOWY "MEANDRY INY" - 27.08.2016.

Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy zaawansowanych jak i początkujących kajakarzy, W 2016 roku proponujemy dwie kategorie; ULTRA na trasie Stargard-Sowno-Goleniów o długości około 40 km oraz LIGHT na trasie Sowno-Bącznik-Goleniów o długości około 18 km, ktory idealnie nadaje się nawet dla początkujących kajakarzy z małymi dziećmi. Więcej informacji na naszej stronie - http://www.kajakowaina.pl/?page_id=162.

Powitanie

Wiking Szczecin wita w Zachodniopomorskiej Bazie Szlaków Turystycznych.

Na stronie znajdziecie opisy, zdjęcia i schematy znakowanych szlaków turystycznych pieszych, rowerowych, kajakowych, konnych, ścieżek spacerowych, edukacyjnych itp.. Materiały opracowane są na bazie prac i wiedzy własnej ekipy Wikinga Szczecin z wykorzystaniem pomiarów GPS Garmin oraz źródeł wymienionych w stopce. Tworzone również są przez Użytkowników publikujących lub nadsyłających do nas swoje materiały. Nasz serwis powstał dzięki wsparciu finansowemu Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego w latach 2008-2012 oraz przy nakładzie finansowym i zaangażowaniu wolontariackim Wikinga-Szczecin, oraz Centrum Edukacji i Turystyki "Wiking" w Szczecinie. Strona jest w ciągłej rozbudowie i aktualizacji bazy szlaków. Czekamy na informacje od Was użytkowników, jak i samorządów oraz instytucji utrzymujących szlaki. Materiały zamieszczone w serwisie można wykorzystywać na ogólnych zasadach wynikających z prawa autorskiego - patrz regulamin.

Jako, że zauważamy coraz częściej kradzież naszych danych, informujemy, że posiadamy swoje własne ukryte błędy w przebiegach szlaku, nie mające wpływu na pokonanie szlaku, a łatwe do odnalezienia. Monitorujemy na bieżąco wydawane mapy jak i publikowanie naszych materiałów na innych stronach www, bez zgody (licencji). Na jakich zasadach korzysta się z danych strony określiliśmy w regulaminie. Zapraszamy do współpracy a nie kradzieży.

DOTYCHCZAS OZNAKOWALIŚMY 2264 km km SZLAKÓW

DOTYCHCZAS PRZYGOTOWALIŚMY 1829km PROJEKTÓW SZLAKÓW

DOTYCHCZAS ZINWENTARYZOWALIŚMY 6072km SZLAKÓW

DOTYCHCZAS USTAWILIŚMY 301szt SZLAKOWSKAZÓW

WYSZUKIWARKA SZLAKÓW W SERWISIE
Wpisz nazwę, ID, miejscowość i znajdź interesujący Ciebie szlak w naszym serwisie.

MAPY, PRZEWODNIKI, ALBUMY W ZACHODNIOPOMORSKIM I NIE TYLKO

Pracując na różnych mapach w terenie, zauważyliśmy że wiele z nich jest mocno nieaktualnych. Nie możemy kierować się super wyglądem ani nawet krajową marką. Na dzień dzisiejszy sprawdziliśmy w terenie lub wspomagaliśmy mapy następujących wydawców:

1. Wydawnictwo EKO-MAP - ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW

Jeśli chcesz znaleźć się w tym gronie, koniecznie wyślij nam swoje mapy dotyczące województwa zachodniopomorskiego, celem sprawdzenia. Jeśli otrzymasz rekomendację, umieścimy Wydawnictwo w poszczególnych artykułach szlaków, w tej stopce i wprowadzimy je do sprzedaży. Z chęcią przyjmiemy również do sprzedaży wszelkie przewodniki, albumy itp. na zasadzie komisu.

PRACE W ŚWINOUJŚCIU
KOMUNIKATY SZLAKOWE

Dzień dobry. Przez najbliższe 1,5 miesiąca, wszystkich wędrujących szlakami rowerowymi miasta Świnoujscie, informujemy że rozpoczęły się prace renowacyjne oznakowania. Tym samym warto posiadać mapkę z informacji turystycznej aby nie zabłądzić. Planowane zakończenie prac Wielkanoc 2017. Ale jest to termin wstępny i zależny od pogody.

RENOWACJA ŚWINOUJŚCIE
Szlaki rowerowe międzynarodowe

Czekamy na ocieplenie, kończymy formalności i ruszamy do Miasta Świnoujście. Renowacji zostaną poddane wszystkie szlaki rowerowe, aby turyści mogli bezpiecznie poznawać uroki Krainy 44 Wysp. http://www.swinoujscie.pl/pl/contents/content/86/43 . Jest to drugi etap prac na wyspach Wolin i Uznam. Rok temu została wykonana dokładna dokumentacja szlaków.

PRACE NA TERENIE NADLEŚNICTWA ŚWIDWIN
Szlaki Konne

Zachodniopomorskie wzbogaci się o nową ponad 50 kilometrową, sieć znakowanych szlaków konnych na terenach leśnych Nadleśnictwa Świdwin. Oznakowano drogi i dukty leśne, oraz kilka ciekawych przejść bezdrożami w dolinie Rego i nie tylko. Zaprojektowane przez leśników szlaki, oznakowane zostaną przez nas do końca października 2016.

RENOWACJA SZLAKU, ZMIANY, PROBLEMY ...
Święty Jakub

Od 1 lipca 2016 roku, Wiking Szczecin prowadzi prace renowacyjne na Pomorskiej Drodze Świetego Jakuba. Pracom poddano odcinek Szczecin - Wolin. Wymianie podlegają znaki malowane. Dodatkowo, wymienione są uszkodzone naklejki na znakach metalowych, te najbardziej brudne, są myte ... . Po prostu pełna renowacja. Pracując w terenie spostrzegliśmy kilka problemów na tym odcinku:

 1. W Szczecinie prowadzone są prace remontowe ulicy Szybowcowej. Znikło nam troszkę oznakowania
 2. W Szczecinie prowadzone są prace remontowe na ulicy Wiosennej. Znikło oznakowanie, ale na punktach początkowych ulicy, poddalismy je uzupełnieniu.
 3. W Goleniowie planuje się remont ulicy Wojska Polskiego. Oznakowanie w przyszłości może zniknąć.
 4. Najważniejsza zmiana - W Szczecinie zamknięto Most Clowy z powodu jego awarii. Tym samym przebieg szlaku został zmieniony, co widać na poniższej grafice.

Zmiana przebiegu w Szczecinie

GMINA STEPNICA
KOMUNIKATY SZLAKOWE

30 czerwca 2016 roku, zakończyliśmy prace projektowe sieci szlaków pieszych i rowerowych na terenie Gminy Stepnica. Dokumentacja szlaków została wykonana na podstawie koncepcji Pana Pawła Misiejuka ze Stepnicy.

Mamy nadzieję na szybkie powstanie szlaków w terenie, gdyż doskonale rozszerzą ofertę turystyczną Gminy o lokalne szlaki turystyczne. Istniejące dotychczas są typowymi szlakami tranzytowymi. Zapraszamy do poznawania piękna Ziemi Stepnickiej. A atrakcji, szczególnie wodnych nie zabraknie.

  

Gmina Stepnica
IV SPONTANICZNY MARSZON - SZLAKIEM ŚWINOUJŚKICH FORTYFIKACJI
KOMUNIKATY SZLAKOWE


6.02.2016r. (sobota) - IV SPONTANICZNY MARSZONIK Z WIKINGIEM - SZLAKIEM ŚWINOUJSKICH FORTYFIKACJI - 18km

W TERMINIE ZGŁOSIŁY SIĘ TRZY OSOBY I JEDZIEMY AUTEM PRYWATNYM.

Jak nie będzie 5 osób, będzie spontaniczna trasa zastępcza., lub zrzuta na paliwo i jedziemy moim szlakowozem bez luksusów.

No to ruszamy na kolejny spontaniczny wyjazd. Tym razem pod lupę bierzemy Świnoujście i okolice. Niestety rano ciężko o sensowny pociąg i jedyny który pasuje odjeżdża o 5:38. Dlatego też proponujemy zbiórkę przy Dworcu PKP Świnoujście i dojazd busami - cena 19,00 w jedną stronę. każdy sam się zaopatruje w bileciki.

Bus do Świnoujścia firmą Emilbus odjeżdża o 8:00 BUS GŁÓWNY - http://emilbus.com.pl/rozklad-jazdy/

Bus do Świnoujścia firmą Jomsborg odjeżdża o 8:20 BUS AWARYJNY DLA NADSTANÓW - http://jomsborg.com.pl/busy/.
 

 

RUSZYŁY PRACE TERENOWE W SZCZECINIE
Wiadomości ogólne o szlakach

MIjają już ponad cztery lata współpracy z Gminą Miasto Szczecin. Podsumować można tylko pozytywnie. Po dwóch latach wsparcia urzędników odpowiedzialnych za turystykę, udało się pozyskać środki na stworzenie dokumentacji, a w następnie na renowację oznakowania szlaków oraz postawienie kilkudziesięciu drogowskazów szlakowych. Mamy nadzieję, na dokończenie wszystkich prac w przyszłym roku. To również zaangażowanie Wikinga Szczecin w ten proces, zakończył go sukcesem.

Już po następnym weekendzie, na terenie Szczecina zostanie założonych 100 szlakowskazów w 25 miejscach. Jako, że jesteśmy ludźmi, prosimy o przesyłanie ew. korekt, sugestii i zauważonych błędów na szlakowskazach na nasz e-mail biuro@szlaki-zachodniopomorskie.pl .

Nowością w regionie są QR CODE umożliwiające przejście na stronę opisu szlaku przy użyciu smartfonów. Obecnie bazujemy na istniejących opisach na naszym portalu szlakowym www.WędrujzNami.pl, Wikipedii i stronie Pomorskich Krajobrazów Rzecznych. Jednak, jako że jesteśmy nie tylko wykonawcami, ale i hobbystami szlakowymi, postaramy się zaktualizować te opisy. Oczywiście w wolnym czasie. Zapraszamy również Was Turystów do współpracy.

Węzeł Szlaków Smierdnica

GMINA POSTOMINO
Wiadomości ogólne o szlakach

Własnie zakończyliśmy inwentaryzację szlaków turystycznych na terenie gminy Postomino. Jest prawie 140 km, jednak większośc z nich bardzo słabo oznakowana a i czasami bez sensu poprowadzone. Niestety tak bywa, gdy amatorzy biorą się za tworzenie szlaków. Szkoda że po ich oznakowaniu nie przeprowadzono na nich żadnej renowacji (nie dotyczy E-9). ALe cóż już powstają nowe szlaki w nowych formach oznakowania i z nowych funduszy. Pewnie o starych się zapomni. I nie jest to kwestia działań gminy lecz różnych organizacji. mam nadzieję, że uda się to jakoś uporządkować i można będzie sobie szaleć na terenach powiatu slawieńskiego.

SZLAKOWSKAZY W SZCZECINIE
Wiadomości ogólne o szlakach

Nasza firma wygrała zapytanie ofertowe na postawienie szlakowskazów (drogowskazów) na szlakach turystycznych w granicach miasta Szczecin. Tak też do końca października 2015 roku, oznaczymy 25 wybranych miejsc węzłowych, głównie w Puszczy Wkrzańskiejm na terenie lasów miejskich. Mamy nadzieję, że to pomoże w wędrówkach turystycznych i niedzielnych spacerach. Tym samym, kończymy realizowany przez ostatnie 3 lata proces tworzenia dokumentacji i renowacji oznakowania w Szczecinie. Jeśli się uda, zostanie jeszcze kilka drobnych prac w kolejnym roku.

BIBLIOGRAFIA I ŹRÓDŁA

Przygotowując opisy szlaków, schematy oraz artykuły oparliśmy się na następujących materiałach i źródłach:

 1. Wolna Encyklopedia "WIKIPEDIA" na podstawie licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.
 2. Darmowa Mapa Polski dla GPS GARMIN - UMP-pcPl - www.ump.waw.pl, na podstawie licencji Creative CommonsUznanie autorstwa na tych samych warunkach 2.0 (CC-BY-SA 2.0). Szczegóły.
 3. Wolna Wikimapa Świata "OpenStreetMap" na podstawie licencji Open Data Commons Open Database License: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.
 4. Darmowa Mapa Polski dla GPS GARMIN - UMP-pcPl - www.ump.waw.pl, na podstawie licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.
 5. Opracowania informacyjne i promocyjne oraz strony internetowe gmin Województwa Zachodniopomorskiego
 6. Mapy wydawnictwa turystycznego "Plan" - "Wyspa Wolin", "Pobrzeże Bałtyku" oraz inne mapy rejonu Pomorza Zachodniego i Środkowego
 7. Mapy wydawnictwa "Expressmap" Polska - "Okolice Szczecina", "Okolice Kołobrzegu" w skali 1:50 000
 8. Mapy wydawnictwa "EKOMAP" w Świdwinie - www.ekomap.pl
 9. Strona Pani Beaty Zbonikowskiej "Architektura Pomorza - www.westernpomerania.com.pl/
 10. Opracowania własne, ślady GPS, zdjęcia, inwentaryzacja szlaków i miejscowości.
Jeśli znalazłeś swoje zdjęcie, opracowanie itp.. a nie wyrażasz zgody na jego publikację, lub chcesz umieścić ją w stopce redakcyjnej lub w konkretnym artykule, poinformuj nas niezwłocznie poprzez zakładkę - kontakt.
SCHEMAT SZLAKÓW PUSZCZY BUKOWEJ

Schemat szlaków pieszych Puszczy Bukowej

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z NOWOWŚCIAMI I NASZĄ OFERTĄ - POLUB NAS !
O ADMINISTRATORZE SERWISU
Table 'wiking_szlaki.fusion_sitemapxml' doesn't exist