Przetumacz stron

Nawigacja
OFERTA ZNAKARSKA
TURYSTYKA = SZLAKI ?
KONCEPCJA SZLAKU
PROJEKT SZLAKU
UZGODNIENIA
OZNAKOWANIE
INFORMACJA
CENNIK PRAC
REALIZACJE
NASZA KADRA

NASZ SERWIS
NASZA ODZNAKA
WYSZUKIWARKA
Regulamin serwisu
Historia i misja
O Autorach
Dołącz do nas
Partnerzy i wsparcie
Darowizna
Kontakt z serwisem
Dane teleadresowe
Turystyczne linki

NASZE SZLAKI
OGÓLNY SPIS SZLAKÓW
FORUM DYSKUSYJNE
Pobieralnia plików
Galeria zdjęć
Oznaczenia szlaków
Co to jest szlak
Historia szlaków

SZLAKI PIESZE
Szlaki piesze krajowe
Szlaki nordic walking
Szlaki spacerowe
Szlaki tematyczne
Szlaki miejskie

SZLAKI ROWEROWE
Szlaki krajowe
Inne szlaki

MIĘDZYNARODOWE
Szlaki piesze
Szlaki rowerowe
Droga Św Jakuba
Inne

INNE SZLAKI I TRASY
Szlaki wodne
Szlaki konne
Trasy rowerowy
Trasy motorowe
Trasy biegowe
Trasy narciarskie
Trasy rekreacyjne

ARTYKUŁY TURYSTYCZNE
Ciekawe obiekty
Nasze wyprawy
Inne
Informacja Turystyczna
ZACHODNIOPOMORSKIE



Najlepsze mapy GPS do Garminów

Ostatnie artykuy
ODZNAKA TURYSTYCZNA ...
P-N-ZGL-130, niebies...
R-N-ZSW/ZKA-013 nieb...
P-N-ZSW/ZKA-108 (PTT...
P-S-ZKA-129, czarny ...
Logowanie
Nazwa uytkownika

Haso



Nie moesz si zalogowa?
Popro o nowe haso
Aktualnie online
Goci online: 3

Uytkownikw online: 0

cznie uytkownikw: 219
Najnowszy uytkownik: Andrzejpa
Polecane
INTERNETOWY SKLEP TURYSTYCZNY

Szukasz sprzętu turystycznego w dobrej cenie ? Zapraszamy do naszej Składnicy Turystycznej. W ofercie wszystko co potrzebne na wypad, biwak, wycieczkę .... Oferujemy sprzęt renomowanych marek outdoor-owych od sprzętu kuchennego, poprzez biwakowy, po liofilizaty. Sprzedajemy między innymi następujące marki; Optimus, Rockland, GSIOUTDOOR, Moraknive, Meteor, Campingaz i inne.

Sklep turystyczny "SkładnicaTurystyczna.pl"


UWAGA - NOWA STRONA SZLAKÓW - WWW.WEDRUJZNAMI.PL.

Wędruj z Nami - Serwis Szlaków Turystycznych i sklep turystyczny

Niniejsza strona jest stroną archiwalną. Całość danych przeniesiono na nową stronę szlaków. Przygotowałem również mapę on-line ze szlakami i obiektami, która jest cały czas rozwijana - www.SzlakiTurystyczne.eu


XXV WYPRAWA Z WIKINGIEM W NIEZNANE - BEZDROŻAMI BERLINKI

Zapraszam na wyprawę specjalną - 2 edycja. Tym razem wyjątkowo, spora cześć wędrówki bez szlaku. Ruszymy śladem niezbudowanej autostrady Berlin - Królewiec, na odcinku Dłusko - Lisowo. Wędrujemy pozostałościami nasypów, czasami po niczym, mijając ruiny, stare przęsła mostowe, studnie, przepusty ..... Czeka nas około 13 km chaszczowania, krzaczingu, być może błotingu, czyli totalny "relaksik". No i po drodze ciekawostka, którą obiecałem rok temu - KAMIENNY KRĄG W DŁUSKU. Długość trasy od 20 do 22km. Ilość punktów do odznaki 42. Tradycyjnie tempo na drogach jakieś 5 km/h, podczas chaszczowania nie wiem :) . Tak czy inaczej musimy zdążyć na pociąg powrotny. Głównym celem wypraw jest promocja szlaków turystycznych Pomorza.

Tradycyjnie już zbiórka na dworcu PKP Szczecin Główny o godzinie 7:35 przy informacji turystycznej. Odjeżdżamy pociągiem o godzinie 8:10 do Cieszyna Łobeskiego. Aby nie przepłacać za bilety, kupujemy na miejscu łącząc się w 4 osoby. ZBIÓRKA DLA SAMODZIELNIE DOJEŻDŻAJĄCYCH PKP CIESZYNO ŁOBESKIE GODZINA 9:17. Pociągu powrotne z Lisowa do Szczecina 17:24 i 17:50 - musimy się wyrobić !!

ZDOBYWAJ ODZNAKĘ TURYSTYCZNĄ "WYPRAWY Z WIKINGIEM W NIEZNANE" - INFORMACJE NA STRONIE http://www.szlaki-zachodniopomorskie.pl/articles.php?article_id=160

Naszą wędrówkę rozpoczynamy w Cieszynie Łobeskim, skąd zielonym szlakiem pieszym przerzucimy się dziarskim krokiem do Dłuska. Trasa w sumie polami. W Dłusku postój, wyskok na górkę z ruinami zabytkowego kościoła i cmentarza a potem zielonym szlakiem pieszym ruszamy na południe. Na polach rozpoczniemy szukanie Kamiennego Kręgu. Po złapniu pozytywnego promieniowania ruszymy dalej ku Berlince i przedzieramy się nią do Lisowa. Taki jest plan :)

INFORMACJE KRAJOZNAWCZE
Dłusko - Ruina kościoła z XVIII wieku, zbudowanego z kamienia polnego. Ruiny położone w centrum wsi, na wzgórzu, p-rzy zbiegu dróg z Winnik i Cieszyna oraz z Podlipiec i Sarnikierza. Zachowany szczyt zachodni oraz częściowo pozostałe ściany. Cmentarz przykościelny otoczony murem z kamienia polnego. Uporządkowany, zachowało się kilkadziesiąt nagrobków. Punkt widokowy na jezioro i wieś. Na skarpie przy drodze pomnik przyrody - lipa drobnolistna.

Berlinka – współczesna, potoczna nazwa budowanej przed i w czasie II wojny światowej autostrady Rzeszy, o planowanej długości około 500 km, mającej połączyć stolicę ówczesnej III Rzeszy – Berlin, ze znajdującym się na wschodnich rubieżach państwa Królewcem, przebiegając przez tzw. korytarz polski.

Kamienny krąg położony jest w odległości około 1 km na południowy - zachód od wsi Dłusko w gm. Węgorzyno, na terenie Ińskiego Parki Krajobrazowego. 5 km od kręgu w miejscu zwanym Alte Schanze Niemcy prowadzili wykopaliska archeologiczne. W 1934 i 1935 roku przeprowadzono dwie ekspedycje badawcze. Znaleziono wiele grobów i zabytków z czasów kultury jastrofskiej. Czy jest to faktycznie megalityczny grobowiec ? Czy też tylko wyobraźnia niemieckiego bauera ? A może miejsce tajemnych lądowań UFO ? ....Na mapie z 1929 widać oznaczony krąg, a może nawet kilka-różnej wielkości.

GARŚĆ INFORMACJI FORMALNYCH

1. Spacer ma charakter niezorganizowany. Wyprawy z Wikingiem, to opcja wspólnego pokonania proponowanej, trasy w tempie uśrednionym 4-5km/h (średnia z postojami, sam marsz w tempie do 6 km/h). SPACER Z WIKINGIEM TO NIE WYCIECZKA Z PRZEWODNIKIEM ! .
2. Każdy wędruje samodzielnie - towarzyszy mi dobrowolnie na proponowanej trasie. Spacer nie ma organizatora formalnego. Każdy może w dowolnej chwili odłączyć się ode mnie i pokonywać trasę swoim tempem, jak i ją dowolnie zmienić.
3. Każdy wędrujący ze mną ma świadomość tempa marszu. Jeśli nie widzę osoby, oznacza to że postąpiła jak w punkcie 2, jednak warto mi to wcześniej powiedzieć. Tym samym wszelkie uwagi odnośnie tempa marszu są nieuzasadnione i nie przyjmowane !
4. Każdy ubezpiecza się indywidualnie i sam ponosi koszty związane ze szkodami, które spowodował i nie rości sobie pretensji w przypadku spowodowania jemu szkody przez osoby trzecie
5. Każdy zabezpiecza się samodzielnie w jedzenie, napoje, apteczkę, materiały odblaskowe, oświetlenie w przypadku marszu nocnego, bilety na dojazdy oraz bilety wstępu,
6. Za wspólny spacer, nie jest pobierana opłata.

Mam nadzieję, że każdy rozumie moje zasady. Po prostu chcę sobie połazić zimą po szlakach i zapraszam "wspólników", którzy chcą to zrobić w moim tempie.

Komentarze

Pole tego news'a

Podziel si z innymi: Facebook Google Reddit Tweet This Yahoo
URL:
BBcode:
HTML:
Facebook - Lubi To:


Komentarze
Brak komentarzy. Moe czas doda swj?
Dodaj komentarz
Zaloguj si, aby mc doda komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani uytkownicy mog ocenia zawarto strony
Zaloguj si , eby mc zagosowa.

Brak ocen. Moe czas doda swoj?
BIBLIOGRAFIA I ŹRÓDŁA

Przygotowując opisy szlaków, schematy oraz artykuły oparliśmy się na następujących materiałach i źródłach:

  1. Wolna Encyklopedia "WIKIPEDIA" na podstawie licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.
  2. Darmowa Mapa Polski dla GPS GARMIN - UMP-pcPl - www.ump.waw.pl, na podstawie licencji Creative CommonsUznanie autorstwa na tych samych warunkach 2.0 (CC-BY-SA 2.0). Szczegóły.
  3. Wolna Wikimapa Świata "OpenStreetMap" na podstawie licencji Open Data Commons Open Database License: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.
  4. Darmowa Mapa Polski dla GPS GARMIN - UMP-pcPl - www.ump.waw.pl, na podstawie licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.
  5. Opracowania informacyjne i promocyjne oraz strony internetowe gmin Województwa Zachodniopomorskiego
  6. Mapy wydawnictwa turystycznego "Plan" - "Wyspa Wolin", "Pobrzeże Bałtyku" oraz inne mapy rejonu Pomorza Zachodniego i Środkowego
  7. Mapy wydawnictwa "Expressmap" Polska - "Okolice Szczecina", "Okolice Kołobrzegu" w skali 1:50 000
  8. Mapy wydawnictwa "EKOMAP" w Świdwinie - www.ekomap.pl
  9. Strona Pani Beaty Zbonikowskiej "Architektura Pomorza - www.westernpomerania.com.pl/
  10. Opracowania własne, ślady GPS, zdjęcia, inwentaryzacja szlaków i miejscowości.
Jeśli znalazłeś swoje zdjęcie, opracowanie itp.. a nie wyrażasz zgody na jego publikację, lub chcesz umieścić ją w stopce redakcyjnej lub w konkretnym artykule, poinformuj nas niezwłocznie poprzez zakładkę - kontakt.
O ADMINISTRATORZE SERWISU
Table 'wiking_szlaki.fusion_sitemapxml' doesn't existTable 'wiking_szlaki.fusion_sitemapxml_customlinks' doesn't exist