Przetumacz stron

Nawigacja
OFERTA ZNAKARSKA
TURYSTYKA = SZLAKI ?
KONCEPCJA SZLAKU
PROJEKT SZLAKU
UZGODNIENIA
OZNAKOWANIE
INFORMACJA
CENNIK PRAC
REALIZACJE
NASZA KADRA

NASZ SERWIS
NASZA ODZNAKA
WYSZUKIWARKA
Regulamin serwisu
Historia i misja
O Autorach
Dołącz do nas
Partnerzy i wsparcie
Darowizna
Kontakt z serwisem
Dane teleadresowe
Turystyczne linki

NASZE SZLAKI
OGÓLNY SPIS SZLAKÓW
FORUM DYSKUSYJNE
Pobieralnia plików
Galeria zdjęć
Oznaczenia szlaków
Co to jest szlak
Historia szlaków

SZLAKI PIESZE
Szlaki piesze krajowe
Szlaki nordic walking
Szlaki spacerowe
Szlaki tematyczne
Szlaki miejskie

SZLAKI ROWEROWE
Szlaki krajowe
Inne szlaki

MIĘDZYNARODOWE
Szlaki piesze
Szlaki rowerowe
Droga Św Jakuba
Inne

INNE SZLAKI I TRASY
Szlaki wodne
Szlaki konne
Trasy rowerowy
Trasy motorowe
Trasy biegowe
Trasy narciarskie
Trasy rekreacyjne

ARTYKUŁY TURYSTYCZNE
Ciekawe obiekty
Nasze wyprawy
Inne
Informacja Turystyczna
ZACHODNIOPOMORSKIENajlepsze mapy GPS do Garminów

Ostatnie artykuy
ODZNAKA TURYSTYCZNA ...
P-N-ZGL-130, niebies...
R-N-ZSW/ZKA-013 nieb...
P-N-ZSW/ZKA-108 (PTT...
P-S-ZKA-129, czarny ...
Logowanie
Nazwa uytkownika

HasoNie moesz si zalogowa?
Popro o nowe haso
Aktualnie online
Goci online: 2

Uytkownikw online: 0

cznie uytkownikw: 219
Najnowszy uytkownik: Andrzejpa
Polecane
INTERNETOWY SKLEP TURYSTYCZNY

Szukasz sprzętu turystycznego w dobrej cenie ? Zapraszamy do naszej Składnicy Turystycznej. W ofercie wszystko co potrzebne na wypad, biwak, wycieczkę .... Oferujemy sprzęt renomowanych marek outdoor-owych od sprzętu kuchennego, poprzez biwakowy, po liofilizaty. Sprzedajemy między innymi następujące marki; Optimus, Rockland, GSIOUTDOOR, Moraknive, Meteor, Campingaz i inne.

Sklep turystyczny "SkładnicaTurystyczna.pl"


UWAGA - NOWA STRONA SZLAKÓW - WWW.WEDRUJZNAMI.PL.

Wędruj z Nami - Serwis Szlaków Turystycznych i sklep turystyczny

Niniejsza strona jest stroną archiwalną. Całość danych przeniesiono na nową stronę szlaków. Przygotowałem również mapę on-line ze szlakami i obiektami, która jest cały czas rozwijana - www.SzlakiTurystyczne.eu


XXIII Wyprawa z Wikngiem w Nieznane

GŁÓWNYM CELEM WYPRAW WIKINGIEM JEST PROMOCJA ZNAKOWANYCH SZLAKÓW TURYSTYCZNYCH POMORZA ZACHODNIEGO I NIE TYLKO.

Zapraszam na wyprawę specjalną. Tym razem wyjątkowo, spora cześć wędrówki bez szlaku. Ruszymy śladem niezbudowanej autostrady Berlin - Królewiec, na odcinku Wiewiecko - Dłusko. Wędrujemy pozostałościami nasypów, czasami po niczym, mijając ruiny, stare przęsła mostowe, studnie, przepusty ..... Czeka nas około 11,5-13 km chaszczowania, krzaczingu, być może błotingu, czyli totalny "relaksik". Długość trasy od 17,5 do 19km. Ilość punktów do odznaki 40. Tradycyjnie tempo na drogach jakieś 5-6 km/h, podczas chaszczowania nie wiem :) . Tak czy inaczej musimy zdążyć na pociąg powrotny i mamy na to 8 godzin od startu !

Reklama :) Polub nasze fanpage i bądź na bieżąco
https://www.facebook.com/kajakowyszczecin - nasze usługi kajakowe, wycieczki po Szczecińskiej Wenecji i nie tylko
https://www.facebook.com/szlakipomorza nasz fanpage szlaków turystycznych
https://www.facebook.com/skladnicaturystyczna - nasz internetowy sklep turystyczny
www.wedrujznami.pl - strona szlaków Pomorza Zachodniego

Moja propozycja ma około 18 kilometrów i korzystamy ze szlaków turystycznych wyspy Wolin. Startujemy szlakiem czarnym z Warnowa PKP. Następnie asfaltem kierujemy się na Wisełkę. Tutaj chwila szlakiem czarnym i następnie czerwonym szlakiem pieszym E-9 im. Czesława PIskorskiego, początkowo lasem a następnie brzegiem morza, kierujemy się na Międzyzdroje. Celem jest wschód słońca nad morzem - GODZINA 6:39 . Od strony Międzyzdrojów jak będziecie chcieli pójdziemy szlakiem na Kawczą Górę. Jako że mamy dużo czasu, tempo marszowe spokojne, w średnich granicach 4-5km/h.

ZDOBYWAJ ODZNAKĘ TURYSTYCZNĄ "WYPRAWY Z WIKINGIEM W NIEZNANE" - INFORMACJE NA STRONIE http://www.szlaki-zachodniopomorskie.pl/articles.php?article_id=160

Trochę cienko z pociągami, więc zbiórka o godzinie 19:50 na dworcu PKP Szczecin Główny - przed informacją turystyczną !! Aby nie przepłacać za bilety, kupujemy na miejscu łącząc się w 4 osoby. Pociąg odjeżdża o godzinie 20:14. Osoby samodzielnie dojeżdżające - zbiórka w Warnowie o godzinie 21:43.

UWAGA !!!!! JEŚLI PROGNOZY POGODY BĘDĄ BAAARDZO DESZCZOWE, LUB SZTORMOWE, W SOBOTĘ 30 MARCA 2019 O GODZINIE 17:00 PODEJMUJĘ DECYZJĘ O ODWOŁANIU WYPRAWY - BĘDĘ ŚLEDZIŁ POGODĘ I INFORMOWAŁ NA WYDARZENIU JAK NA SWOIM I SZLAKOWYM FANPAGE.

Planowane są dwie opcje powrotu z Międzyzdrojów. Jak będzie czyste niebo i będziemy mogli podziwiać wschód słońca, wyjedziemy o 8:08. Jeśli nie będzie opcji zobaczenia wschodu słońca, wyjedziemy o 5:55.

OBOWIĄZKOWO ZABIERAMY ZE SOBĄ:
1, OŚWIETLENIE Z ZAPASEM BATERII
2. ELEMENTY ODBLASKOWE
3. JEDZONKO I NAPOJE
4. Można zabrać śpiworki, karimatę, kocyk bo pewnie na Kawczej Górze lub na brzegu morza sobie dłużej odpoczniemy, jeśli pogoda na to pozwoli.

Garść informacji formalnych:

1. Spacer ma charakter niezorganizowany. Wyprawy z Wikingiem, to opcja wspólnego pokonania proponowanej, trasy w tempie uśrednionym 4-5km/h SPACER Z WIKINGIEM TO NIE WYCIECZKA Z PRZEWODNIKIEM ! .
2. Każdy wędruje samodzielnie - towarzyszy mi dobrowolnie na proponowanej trasie. Spacer nie ma organizatora formalnego. Każdy może w dowolnej chwili odłączyć się ode mnie i pokonywać trasę swoim tempem, jak i ją dowolnie zmienić.
3. Każdy wędrujący ze mną ma świadomość tempa marszu. Jeśli nie widzę osoby, oznacza to że postąpiła jak w punkcie 2, jednak warto mi to wcześniej powiedzieć. Tym samym wszelkie uwagi odnośnie tempa marszu są nieuzasadnione i nie przyjmowane !
4. Każdy ubezpiecza się indywidualnie i sam ponosi koszty związane ze szkodami, które spowodował i nie rości sobie pretensji w przypadku spowodowania jemu szkody przez osoby trzecie
5. Każdy zabezpiecza się samodzielnie w jedzenie, napoje, apteczkę, materiały odblaskowe, oświetlenie w przypadku marszu nocnego, bilety na dojazdy oraz bilety wstępu,
6. Za wspólny spacer, nie jest pobierana opłata.

Mam nadzieję, że każdy rozumie moje zasady. Po prostu chcę sobie połazić zimą po szlakach i zapraszam "wspólników", którzy chcą to zrobić w moim tempie.
Pozdrawiam
Robert WIKING Filipski

Strona wydarzenia na Facebook - kliknij

Komentarze

Pole tego news'a

Podziel si z innymi: Facebook Google Reddit Tweet This Yahoo
URL:
BBcode:
HTML:
Facebook - Lubi To:


Komentarze
Brak komentarzy. Moe czas doda swj?
Dodaj komentarz
Zaloguj si, aby mc doda komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani uytkownicy mog ocenia zawarto strony
Zaloguj si , eby mc zagosowa.

Brak ocen. Moe czas doda swoj?
BIBLIOGRAFIA I ŹRÓDŁA

Przygotowując opisy szlaków, schematy oraz artykuły oparliśmy się na następujących materiałach i źródłach:

  1. Wolna Encyklopedia "WIKIPEDIA" na podstawie licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.
  2. Darmowa Mapa Polski dla GPS GARMIN - UMP-pcPl - www.ump.waw.pl, na podstawie licencji Creative CommonsUznanie autorstwa na tych samych warunkach 2.0 (CC-BY-SA 2.0). Szczegóły.
  3. Wolna Wikimapa Świata "OpenStreetMap" na podstawie licencji Open Data Commons Open Database License: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.
  4. Darmowa Mapa Polski dla GPS GARMIN - UMP-pcPl - www.ump.waw.pl, na podstawie licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.
  5. Opracowania informacyjne i promocyjne oraz strony internetowe gmin Województwa Zachodniopomorskiego
  6. Mapy wydawnictwa turystycznego "Plan" - "Wyspa Wolin", "Pobrzeże Bałtyku" oraz inne mapy rejonu Pomorza Zachodniego i Środkowego
  7. Mapy wydawnictwa "Expressmap" Polska - "Okolice Szczecina", "Okolice Kołobrzegu" w skali 1:50 000
  8. Mapy wydawnictwa "EKOMAP" w Świdwinie - www.ekomap.pl
  9. Strona Pani Beaty Zbonikowskiej "Architektura Pomorza - www.westernpomerania.com.pl/
  10. Opracowania własne, ślady GPS, zdjęcia, inwentaryzacja szlaków i miejscowości.
Jeśli znalazłeś swoje zdjęcie, opracowanie itp.. a nie wyrażasz zgody na jego publikację, lub chcesz umieścić ją w stopce redakcyjnej lub w konkretnym artykule, poinformuj nas niezwłocznie poprzez zakładkę - kontakt.
O ADMINISTRATORZE SERWISU
Table 'wiking_szlaki.fusion_sitemapxml' doesn't exist