Przet硊macz stron

Nawigacja
OFERTA ZNAKARSKA
TURYSTYKA = SZLAKI ?
KONCEPCJA SZLAKU
PROJEKT SZLAKU
UZGODNIENIA
OZNAKOWANIE
INFORMACJA
CENNIK PRAC
REALIZACJE
NASZA KADRA

NASZ SERWIS
NASZA ODZNAKA
WYSZUKIWARKA
Regulamin serwisu
Historia i misja
O Autorach
Do艂膮cz do nas
Partnerzy i wsparcie
Darowizna
Kontakt z serwisem
Dane teleadresowe
Turystyczne linki

NASZE SZLAKI
OG脫LNY SPIS SZLAK脫W
FORUM DYSKUSYJNE
Pobieralnia plik贸w
Galeria zdj臋膰
Oznaczenia szlak贸w
Co to jest szlak
Historia szlak贸w

SZLAKI PIESZE
Szlaki piesze krajowe
Szlaki nordic walking
Szlaki spacerowe
Szlaki tematyczne
Szlaki miejskie

SZLAKI ROWEROWE
Szlaki krajowe
Inne szlaki

MI臉DZYNARODOWE
Szlaki piesze
Szlaki rowerowe
Droga 艢w Jakuba
Inne

INNE SZLAKI I TRASY
Szlaki wodne
Szlaki konne
Trasy rowerowy
Trasy motorowe
Trasy biegowe
Trasy narciarskie
Trasy rekreacyjne

ARTYKU艁Y TURYSTYCZNE
Ciekawe obiekty
Nasze wyprawy
Inne
Informacja Turystyczna
ZACHODNIOPOMORSKIE



Najlepsze mapy GPS do Garmin贸w

Ostatnie artyku硑
ODZNAKA TURYSTYCZNA ...
P-N-ZGL-130, niebies...
R-N-ZSW/ZKA-013 nieb...
P-N-ZSW/ZKA-108 (PTT...
P-S-ZKA-129, czarny ...
Logowanie
Nazwa u縴tkownika

Has硂



Nie mo縠sz si zalogowa?
Popro o nowe has硂
Aktualnie online
Go禼i online: 1

U縴tkownik體 online: 0

1cznie u縴tkownik體: 219
Najnowszy u縴tkownik: Andrzejpa
Polecane
INTERNETOWY SKLEP TURYSTYCZNY

Szukasz sprz臋tu turystycznego w dobrej cenie ? Zapraszamy do naszej Sk艂adnicy Turystycznej. W ofercie wszystko co potrzebne na wypad, biwak, wycieczk臋 .... Oferujemy sprz臋t renomowanych marek outdoor-owych od sprz臋tu kuchennego, poprzez biwakowy, po liofilizaty. Sprzedajemy mi臋dzy innymi nast臋puj膮ce marki; Optimus, Rockland, GSIOUTDOOR, Moraknive, Meteor, Campingaz i inne.

Sklep turystyczny "Sk艂adnicaTurystyczna.pl"


UWAGA - NOWA STRONA SZLAK脫W - WWW.WEDRUJZNAMI.PL.

W臋druj z Nami - Serwis Szlak贸w Turystycznych i sklep turystyczny

Niniejsza strona jest stron膮 archiwaln膮. Ca艂o艣膰 danych przeniesiono na now膮 stron臋 szlak贸w. Przygotowa艂em r贸wnie偶 map臋 on-line ze szlakami i obiektami, kt贸ra jest ca艂y czas rozwijana - www.SzlakiTurystyczne.eu


Nawigacja
Artyku硑 » SZLAKI PIESZE » P-S-ZWA/ZDR-088 (PTTK ZP-1132s), czarny, NAKIELNO PKS - WIERZCHOWO PKS, 44,44 km
P-S-ZWA/ZDR-088 (PTTK ZP-1132s), czarny, NAKIELNO PKS - WIERZCHOWO PKS, 44,44 km

NUMER SZLAKU W SERWISIE: P-S-ZDR/ZWA-088

NUMER SZLAKU WG PTTK: ZP-1132-S

PRZEBIEG SZLAKU:  WIERZCHOWO PKS – STADION SPORTOWY - 呕ABIN –  TOPORZYK – JEZ. G艁臉BOKIE – JEZ. BOBROWE – PIECNIK - PRÓCHNOWO – OKOLICE STANICY ZHP I PORTU JACHTOWEGO NAD JEZIOREM BYTY艃 WIELKI -  REZERWAT PRZYRODY BYTY艃 WIELKI (PO艁UDNIOY KRANIEC JEZIORA) – NAKIELNO PKS

NAZWA SZLAKU: IM. JEDNOSTEK PANCERNYCH WOJSKA POLSKIEGO

GMINA: WIERZCHOWO, MIROS艁AWIEC, TUCZNO, WA艁CZ

NADLE艢NICTWO:

NAWIERZCHNIE: DROGI BRUKOWANE, DROGI UTWARDZONE, DROGI GRUNTOWE, DROGI  ASFALTOWE.

KOLOR: CZARNY (MALOWANE ZNAKI I DROGOWSKAZY)

ROK OSTATNIEGO MALOWANIA: OCENIAMY NA 2008/2009 ROK, NA TERENIE GMINY MIROS艁AWIEC 2018.

ROK OSTATNIEGO MONITORINGU/POMIARU: 2012

D艁UGO艢膯:  44,44 km

WA呕NE UWAGI:

  1. Szlak ma charakter liniowy.
  2. Szlak po drodze przecina si臋 z bardzo wieloma szlakami pieszymi (d艂ugi szlak) szlak niebieski Drawsko – I艂owiec, szlak niebieski p臋tla wokó艂 Miros艂awca, szlak czerwony IV Dywizji Piechoty, szlak zielony Próchnowo – Nakielno oraz rowerowymi. Umo偶liwia nam to wariantowo艣膰 w臋drówki.
  3. W 2012 roku oznakowanie na ca艂ej d艂ugo艣ci szlaku, oceniamy jako dostateczne w obu kierunkach. W 2018 roku poddano renowacji szlak na terenie gminy Miros艂awiec. Na starych odcinkach przebiegu szlaku, wyst臋puje nieskasowane oznakowanie.
  4. w 2018 roku zmieniono przebieg i obecnie szlak nie prowadzi przy jeziorze G艂臋bokie i Bobrowym, gdzie poruszali艣my si臋 艣cie偶kami pomi臋dzy zwalonymi drzewami. Zmiana na odcinku Piecnik Szko艂a - miejsce odpoczynku przy j. Byty艅 Wielki.
  5. Pomiar wykonany za pomoc膮 GPS Garmin 76CSx i 78S - Podany jest kilometra偶 ca艂kowity oraz pomi臋dzy odcinkami.

 

CHARAKTERYSTYKA SZLAKU

Szlak przebiega po urozmaiconym terenie, w wi臋kszo艣ci w otoczeniu lasów. Nie zabraknie zabytków w Wierzchowie, Toporzyku, Próchnowie, Piecniku i Nakielnie. Mi艂o艣nicy przyrody i 艂adnych krajobrazów znajd膮 je nad jeziorami, nad jeziorem Byty艅 Wielki (rezerwat przyrody o tej samej nazwie) oraz w Próchnowie – malownicze zachody s艂o艅ca. Warto sp臋dzi膰 kilka dni na szlaku, nocuj膮c w Nakielnie i Próchnówku. Aby obej艣膰 jezioro dooko艂a mo偶emy przej艣膰 szlakiem pieszym zielonym Nakielno – Próchnówko. Nakielno i Próchnówko, to dwa o艣rodki 偶eglarskie nad jez. Byty艅 Wielki le偶膮ce na szlaku. Trzecia przysta艅 po艂o偶ona jest na zachodnim brzegu jeziora, w Drzewoszewie. Jest to typowa wie艣 letniskowa, z rozwijaj膮cym si臋 偶eglarstwem i baz膮 noclegow膮. Posiada przysta艅 偶eglarsk膮, pla偶yczki i warto tutaj chwilk臋 odetchn膮膰. Gdy ju偶 poznamy walory okolic, mo偶emy pow臋drowa膰 szlakami na Magnetyczn膮 Gork臋 i do Wa艂cza lub kierunku Tuczna i Cz艂opy.

OPIS TECHNICZNY

Odcinek pierwszy, Wierzchowo – droga wojewódzka nr 177 – 10,94 (10,94) km – 1,1,1

Odcinek 艂atwy, droga asfaltowa, droga utwardzona le艣na.

Szlak rozpoczyna si臋 w Wierzchowie, przy neogotyckim ko艣ciele p.w. 艢wi臋tego Wojciecha z 1891 roku. Ruszamy na po艂udnie ulic膮 asfaltow膮. Po chwili dochodzimy do skrzy偶owania z w臋z艂em ze szlakiem pieszym niebieskim – szlak odbija na wschód. Na krótkim odcinku idziemy wspólnie ze szlakiem niebieskim, który na najbli偶szym rozwidleniu odbija w prawo skos. Kierujemy si臋 dalej g艂ówn膮 ulic膮 Wierzchowa kierunku po艂udniowym. Dochodzimy do przejazdu kolejowego, za którym opuszczamy Wierzchowo. Drog膮 asfaltow膮 dochodzimy do zabudowa艅 w miejscowo艣ci 呕abin. Z lewej strony znajduje si臋 pomnik upami臋tniaj膮cy zdobycie wsi (01.03.1945r). W艂a艣nie od pomnika wida膰 tereny w kierunku wsi 呕e艅sko (d. Borujsko), gdzie mia艂a miejsce ostatnia szar偶a polskiej kawalerii podczas walk o Wa艂 Pomorski.  Zabytkiem wartym uwagi jest dawny ko艣ció艂 ewangelicki zbudowany w oko艂o 1800 roku – obecnie szko艂a oraz dwa cmentarze poniemieckie. Warto równie偶 doda膰 偶e w okolicy wsi znajduje si臋 najwy偶szy szczyt Gór Smolnych – Racza 214 m.n.p.m. . Id膮c poprzez 呕abin dochodzimy do skrzy偶owania i skr臋camy w lewo. Czeka nas spory kawa艂ek wycieczki na otwartym terenie, drog膮 asfaltow膮. Dochodzimy do przejazdu kolejowego i po przej艣ciu przez tory, po 300 metrach dochodzimy do rozwidlenia dróg. Idziemy dalej drog膮 asfaltow膮 i po oko艂o 1,3km,  docieramy do pomnika ku czci walcz膮cych w walkach o Wa艂 Pomorski. Wchodzimy na tereny le艣ne i po 1.2 km szlak schodzi z drogi asfaltowej. Skr臋camy w lewo skos i dalsz膮 w臋drówk臋 prowadzimy drog膮 utwardzon膮. W臋drujemy przez las przez 2,8 km, omijaj膮c 艂ukiem wie艣 Nowe Laski po prawej stronie. Dochodzimy do skrzy偶owania z drog膮 asfaltow膮 i dalej pod膮偶amy na wprost, aby po 600 metrach dotrze膰 do skrzy偶owania z drog膮 wojewódzk膮 nr 177 (Miros艂awiec – Czaplinek).  Z ciekawostek, gdy skr臋cimy tutaj w prawo dojdziemy do lotniska zapasowego (drogowy odcinek lotniskowy Miros艂awiec) na drodze wojewódzkiej o d艂ugo艣ci 2200 m i szeroko艣ci 20 m – obecnie jest tam parking – zbudowanego w latach 50-tych XX wieku.

Odcinek na ca艂ej d艂ugo艣ci dost臋pny dla pieszych, rowerzystów i mi艂o艣ników nordic walking.

Odcinek drugi, droga wojewódzka nr 177 – Piecnik – 9,30  (20,24) km – 1,1,1

Odcinek 艂atwy, droga asfaltowa, gruntowa, brukowana, utwardzona.

Przecinamy drog臋 wojewódzka nr 177 i w臋drujemy dalej na wprost drog膮 utwardzon膮 w otoczeniu lasów przez 3 kilometry. Na tym odcinku mijamy granic臋 gmin; Wierzchowo i Miros艂awiec. Na drugim skrzy偶owaniu z drog膮 utwardzon膮 (ubity szuter), skr臋camy w prawo. Pod膮偶amy t膮 drog膮 przez 600 m i na skrzy偶owaniu  skr臋camy w lewo. Dobr膮 drog膮 le艣n膮, lekko meandruj膮c膮, dochodzimy do w臋z艂a szlaku z niebieskim pieszym (p臋tla Miros艂awiec). Skr臋camy w prawo i kierujemy si臋 do wsi Toporzyk wraz ze szlakiem niebieskim. i przez wie艣 przechodzimy nierówn膮 drog膮 brukowan膮. Przy kolejnym skrzy偶owaniu mijamy po lewej niepozorny drewniany ko艣ció艂ek. Datowany jest na pierwsz膮 po艂ow臋 XVIII wieku. Zbudowany jest w konstrukcji zr臋bowej na kamiennym fundamencie. W wyposa偶eniu ko艣cio艂a jest mi臋dzy innymi o艂tarz oraz ambona z drugiej po艂owy XVIII wieku oraz starze wyposa偶enie o cechach renesansowych. Nieopodal ko艣ció艂ka, umiejscowione s膮 zabudowania dawnego dworu oraz XIX wieczny cmentarz. Wychodzimy ze wsi drog膮 brukowan膮 i dochodzimy rozwidlenia na którym skr臋camy w lewo. Na najbli偶szym skrzy偶owaniu skr臋camy ponownie w lewo w drog臋 gruntow膮. W臋drujemy drog膮 le艣n膮 w kierunku Piecnika, przez 2,0km.Wychodzimy z lasu i nierówn膮 drog膮 poln膮, docieramy do drogi asfaltowej, mijaj膮c z lewej strony magazyn. Po 800m wchodzimy do miejscowo艣ci. Piecnik swoim rodowodem si臋ga 艣redniowiecza. Stanowi艂 on wraz z Próchnowem enklaw臋 brandenbursk膮 na terenie Królestwa Polskiego. Z zabytków umiejscowiony jest tutaj park pa艂acowy z 1 po艂owy XIX wieku oraz szachulcowy ko艣ció艂 z XVIII wieku – chor膮giewka na dachu ma dat臋 1710 rok. W parku, po艂o偶onym nad jeziorem, który jest niew膮tpliw膮 atrakcj膮 przyrodnicz膮 wsi, znajdziemy dorodne okazy drzew w tym: lipy, klony, kasztanowce, 艣wierki oraz dwa wielkie d臋ba o obwodach 620 i 500 cm. Park jest pozosta艂o艣ci膮 za艂o偶enia pa艂acowo-parkowego zniszczonego niestety w1945 roku – z dworu pozosta艂y jedynie ruiny. W okolicach wsi toczy艂y si臋 ci臋偶kie walki podczas walk o prze艂amanie Wa艂u Pomorskiego, podczas których zgin臋艂o wielu 偶o艂nierzy 1 Armii Wojska Polskiego. We wsi znajduje si臋 pomnik-g艂az po艣wi臋cony tym wydarzeniom.  W okolicach Piecnika, mo偶na równie偶 stan膮膰 „oko w oko” z wolno偶yj膮cym stadem 偶ubrów.

Odcinek na ca艂ej d艂ugo艣ci dost臋pny dla pieszych, rowerzystów i mi艂o艣ników nordic walking.

Odcinek trzeci, Piecnik – Próchnowo  – 6,33 (26,57) km - 3,3,3 (zmiana przebiegu szlaku 2018 rok)

Odcinek 艂atwy, droga asfaltowa i utwardzona. W Piecniku na skrzy偶owaniu przy pomniku, idziemy na wprost, nast臋pnie przed szko艂膮 (za boiskiem) skr臋camy w prawo. Przecinamy drog臋 krajow膮 i asfaltem maszerujemy w kierunku Próchnowa do dzikiej pla偶y - dobre miejsce na odpoczynek).

(stary przebieg)Mijamy szko艂膮 po prawej stronie i dochodzimy do drogi krajowej nr 20. Skr臋camy w lewo i idziemy na wschód przez 200m, zwracaj膮c szczególn膮 uwag臋 na wzmo偶ony ruch samochodów – piesi poruszaj膮 si臋 poboczem. Na skrzy偶owaniu z drog膮 poln膮. Skr臋camy w prawo i idziemy ni膮 w stron臋 lasu. Tutaj zaczyna si臋 ju偶 meandrowanie. Po wej艣ciu do lasu po 130m skr臋camy w prawo. Zmierzamy do jeziora G艂臋bokie, ku zachodniemu brzegowi. Pod膮偶amy brzegiem, z g臋sto powalonymi drzewami przez bobry, bardzo 艂adny krajobraz. Przechodzimy mi臋dzy drzewami przez 500m. Nast臋pnie szlak skr臋ca na po艂udnie do jeziora Bobkowo. Dalej obchodzimy jezioro skarp膮 w stron臋 zachodni膮, a pó藕niej w stron臋 po艂udniow膮. Dochodzimy do drogi odbijaj膮cej od jeziora w kierunku zachodnim i po 150m docieramy do linii energetycznej. Pod膮偶amy wzd艂u偶 niej na po艂udnie do skrzy偶owania, gdzie szlak skr臋ca w prawo. Po 200m 艂膮czy si臋 ze szlakiem pieszym zielonym Nakielno - Próchnówko. Idziemy 艂ukiem drog膮 gruntow膮 wzd艂u偶 brzegu jeziora i dochodzimy do du偶ej polany – dzikiej pla偶y, która doskonale nadaje si臋 na miejsce odpoczynku. Z polany wychodzimy na drog臋 asfaltow膮 i skr臋camy w lewo (po艂udnie). (koniec starego przebiegu).

Za znakami szlaku czarnego i zielonego, po 2 km docieramy do wsi Próchnowo – tu偶 przed wsi膮 granica gmin Miros艂awiec i Tuczno. Przy pocz膮tku wsi po lewej stronie miniemy XIX wieczny ko艣ció艂, charakteryzuj膮cy si臋 u偶yciem form neoroma艅skich i neogotyckich z drugiej po艂owy XIX wieku. Kolejn膮 atrakcj膮 Próchnowa jest zabytkowy park krajobrazowy. Jest to rozleg艂y teren, poci臋ty jarami. Znajduj膮 si臋 tam interesuj膮ce okazy drzew i krzewów, zarówno krajowych jak i egzotycznych. Wyst臋puj膮 tam m.in.: buki (obwód do 450 cm), lipy, brzozy, graby, d臋by (obwód do 600 cm), tzw. jedlice Douglasa (do 450 cm), 偶ywotniki, modrzewie, a tak偶e limby, jod艂y bia艂e, sosna czarna, leszczyna czerwonolistna, jab艂o艅 jagodowa oraz kasztanowiec japo艅ski. Idziemy jeszcze kilkaset metrów i na skrzy偶owaniu w centrum wsi, przy przystanku PKS znajduje si臋 koniec/pocz膮tek szlaku zielonego.

Odcinek na ca艂ej d艂ugo艣ci dost臋pny dla pieszych, rowerzystów i mi艂o艣ników nordic walking oprócz ok. 1km odcinka Piecnik – Jezioro Byty艅 Wielki – patrz opis. Zalecane proponowane nap ocz膮tku szlaku obej艣cie, aczkolwiek na prawdziwego turyst臋 czeka 艂adny krajobraz w trudnym terenie.

Odcinek czwarty, Próchnowo – p艂d-zach kraniec rezerwatu Wielki Byty艅  – 10,58 (37,15) km  - 1,1,1

Odcinek 艂atwy, droga asfaltowa, utwardzona, betonowa, gruntowa.

Na skrzy偶owaniu w Próchnowie skr臋camy w lewo. Po lewej stronie wida膰 neoklasycystyczny pa艂acyk z zabudowaniami folwarcznymi. Budynek posiada skromn膮 dekoracj臋 architektoniczn膮: boniowania, gzymsy. Za pa艂acem, szlak prowadzi nas na po艂udnie, równolegle do jeziora. Za zabudowaniami droga zmienia nawierzchni臋 na drog臋 z p艂yt jombo. Id膮c polami, szczególnie podczas zachodów s艂o艅c zaczekaj膮 nas niezwyk艂e doznania estetyczne. Warto wówczas mie膰 ze sob膮 aparat fotograficzny, gdy偶 zachody s艂o艅ca w Próchnowie nalez膮 do bardzo malowniczych. Mijaj膮c pola dochodzimy do skraju lasu, tam nawierzchnia zmienia si臋 na utwardzon膮. Kierujemy si臋 dalej na po艂udnie przez 500 m do miejsca odpoczynku. [Na tym skrzy偶owaniu gdy skr臋cimy w prawo dojdziemy do Próchnówka. Gdy skr臋cimy w lewo, dojdziemy do stanicy ZHP jak i dzia艂aj膮cej w sezonie letnim przystani 偶eglarskiej. Gdy odpowiednio wcze艣niej zg艂osimy ch臋膰 przybycia, na pewno uda si臋 rozbi膰 namiot, za艂atwi膰 nocleg , jak i co艣 do przek膮szenia dy偶urnego Bosmana.]

Na skrzy偶owaniu idziemy na wprost chwil臋 lasem a nast臋pnie skrajem lasu w kierunku po艂udniowym. Po oko艂o 1,3 kilometra, skr臋camy w lewo do lasu, zbli偶aj膮c si臋 do brzegów jeziora Byty艅 Wielki. Szlak dalej prowadzi wzd艂u偶 granicy rezerwatu Wielki Byty艅. W臋drujemy lasem, przez 3,4 km skarp膮 dochodz膮c膮 do jeziora. Docieramy do skraju lasu, i pod膮偶amy nim przez 2,7 km. Dochodzimy do drogi utwardzonej.

Odcinek na ca艂ej d艂ugo艣ci dost臋pny dla pieszych, rowerzystów i mi艂o艣ników nordic walking.

Odcinek pi膮ty, p艂d-zach kraniec rezerwatu Wielki Byty艅  - Nakielno – 7,29 (44,44) km – 1,1,1

Odcinek 艂atwy, droga asfaltowa, gruntowa, utwardzona, 艣cie偶ki.

Od skraju lasu oraz rezerwatu Wielki Byty艅, szlak pod膮偶a na wchód drog膮 utwardzon膮 przez 900m. Nast臋pnie, na skrzy偶owaniu skr臋camy w lewo i pod膮偶amy skrajem lasu 艣cie偶k膮, która po 200m zmienia si臋 w drog臋 gruntow膮. Maszerujemy ni膮 przez 1,6km, po czym szlak odbija w lewo wchodz膮c do lasu oraz rezerwatu Wielki Byty艅. Dalej przemieszczamy si臋 przez 1,2km i dochodzimy do w臋z艂a ze szlakiem pieszym czerwonym Jez. Karpiowe (Nadarzyce) – Cz艂opa, wchodz膮cym od strony po艂udniowej. Od tego momentu szlak pod膮偶a razem z czerwonym wzd艂u偶 jeziora do Nakielna. W臋drujemy w kierunku pó艂nocno wschodnim przez 1,0 km meandruj膮c膮 drog膮, przekraczaj膮c granic臋 gmin; Tuczno i Wa艂cz. Po tym dystansie, szlak skr臋ca w prawo. Mijajmy granic臋 rezerwatu przyrody i lasem, przez 700 m dochodzimy do skraju lasu. Dalej szlak prowadzi nas do miejscowo艣ci drog膮 poln膮. Przed zabudowaniami przechodzi w drog臋 brukowan膮. Wchodz膮c do wsi skr臋camy w prawo w stron臋 przystanku PKS. Obok znajduje si臋 neogotycki ko艣ció艂 p.w. 艣w. Wawrzy艅ca z 1880 roku (zabytkowy cmentarz przyko艣cielny). Pod膮偶aj膮c mi臋dzy zabudowaniami miejscowo艣ci mo偶emy zauwa偶y膰 zabytkow膮 gorzelni臋 ze spichrzem folwarcznym z 2 po艂owy XIX wieku, zabytkowy dom podcieniowy (nr 6) oraz przesz艂o ponad 100 letni park pa艂acowy.

Odcinek na ca艂ej d艂ugo艣ci dost臋pny dla pieszych, rowerzystów i mi艂o艣ników nordic walking.

PODSUMOWANIE.

  • Szlak oznakowany na obydwa kierunki jego pokonywania.
  • Oznaczenie szlaku w 2012 roku okre艣lamy dostateczny.
  • Szlak do艣膰 艂atwy dla turystów pieszych, jednak przebiegaj膮cy po urozmaiconej rze藕bie terenu, mo偶na pokona膰 pieszo, przejecha膰 rowerem. Drogi w dobrym stanie. Wyj膮tkiem jest krótki odcinek szlaku przy jeziorach: G艂臋bokie i Bobrowe Ocena ogólna szlaku jako 艂atwy.

SKALA TRUDNO艢膯I PIESZA –1
SKALA TRUDNO艢CI ROWER – 1
SKALA  TRUDNO艢CI NORDIC WALKING – 1

1 – 艂atwy bez utrudnie艅
2 – z miejscowymi utrudnieniami
3 – o utrudnionym przej艣ciu/przeje藕dzie

OPIS DANYCH TECHNICZNYCH SZLAKU WG. GOOGLE MAPS:

  1. D艂ugo艣膰 szlaku 44,44  km
  2. 艁膮czna wysoko艣膰 podej艣膰 na trasie oko艂o 468 metrów  
  3. 艁膮czna ilo艣膰 zej艣膰 na trasie oko艂o 480 metrów
  4. Wysoko艣膰 minimalna oko艂o 115 metrów
  5. Wysoko艣膰 maksymalna oko艂o 188 metrów
  6. Wysoko艣膰 艣rednia oko艂o 143 metry

 SZLAK I ZDJ臉CIA NA NASZYM PROFILU FACEBOOK

Komentarze

Pole ten artyku

Podziel si z innymi: Facebook Google Reddit Tweet This Yahoo
URL:
BBcode:
HTML:
Facebook - Lubi To:


Komentarze
#1 | Robert Filipski dnia 22 January 2019 13:36
ZMIANA PRZEBIEGU SZLAKU W PIECNIKU. PROSIMY KIEROWA膯 SI臉 NOWYM OZNAKOWANIEM.
Dodaj komentarz
Zaloguj si, aby m骳 doda komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani u縴tkownicy mog ocenia zawarto舵 strony
Zaloguj si , 縠by m骳 zag硂sowa.

Brak ocen. Mo縠 czas doda swoj?
BIBLIOGRAFIA I 殴R脫D艁A

Przygotowuj膮c opisy szlak贸w, schematy oraz artyku艂y oparli艣my si臋 na nast臋puj膮cych materia艂ach i 藕r贸d艂ach:

  1. Wolna Encyklopedia "WIKIPEDIA" na podstawie licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z mo偶liwo艣ci膮 obowi膮zywania dodatkowych ogranicze艅.
  2. Darmowa Mapa Polski dla GPS GARMIN - UMP-pcPl - www.ump.waw.pl, na podstawie licencji Creative CommonsUznanie autorstwa na tych samych warunkach 2.0 (CC-BY-SA 2.0). Szczeg贸艂y.
  3. Wolna Wikimapa 艢wiata "OpenStreetMap" na podstawie licencji Open Data Commons Open Database License: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z mo偶liwo艣ci膮 obowi膮zywania dodatkowych ogranicze艅.
  4. Darmowa Mapa Polski dla GPS GARMIN - UMP-pcPl - www.ump.waw.pl, na podstawie licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z mo偶liwo艣ci膮 obowi膮zywania dodatkowych ogranicze艅.
  5. Opracowania informacyjne i promocyjne oraz strony internetowe gmin Wojew贸dztwa Zachodniopomorskiego
  6. Mapy wydawnictwa turystycznego "Plan" - "Wyspa Wolin", "Pobrze偶e Ba艂tyku" oraz inne mapy rejonu Pomorza Zachodniego i 艢rodkowego
  7. Mapy wydawnictwa "Expressmap" Polska - "Okolice Szczecina", "Okolice Ko艂obrzegu" w skali 1:50 000
  8. Mapy wydawnictwa "EKOMAP" w 艢widwinie - www.ekomap.pl
  9. Strona Pani Beaty Zbonikowskiej "Architektura Pomorza - www.westernpomerania.com.pl/
  10. Opracowania w艂asne, 艣lady GPS, zdj臋cia, inwentaryzacja szlak贸w i miejscowo艣ci.
Je艣li znalaz艂e艣 swoje zdj臋cie, opracowanie itp.. a nie wyra偶asz zgody na jego publikacj臋, lub chcesz umie艣ci膰 j膮 w stopce redakcyjnej lub w konkretnym artykule, poinformuj nas niezw艂ocznie poprzez zak艂adk臋 - kontakt.
O ADMINISTRATORZE SERWISU
Table 'wiking_szlaki.fusion_sitemapxml' doesn't existTable 'wiking_szlaki.fusion_sitemapxml_customlinks' doesn't exist