Zobacz temat
 Drukuj temat
Zmiana przebiegu szlaku E-9 Niechorze- Dźwirzyno
jacq51
Czerwony szlak prowadzący z Niechorza do Trzebiatowa został zmieniony na odcinku Sedlno - droga 102 przy skręcie na Chełm Gryficki. Z Sedlna już nie przebiega przez Zapolice ruchliwą drogą 102 tylko bocznymi drogami przez Chełm Gryficki do drogi 102. Wszystko było by fajnie gdyby w okolicy Chełma nie zabrakło znaków. Z jednej strony prowadzą nas do rozwidlenia leśnych dróg , z drugiej kończą się na drodze 102 przed skrętem na Chełm. Nie ma szans na odnalezienie właściwej drogi. Druga zmiana dokonana została na szlaku z Trzebiatowa do Dźwirzyna na trasie Trzebusz-Roby. Szlak idzie bezpośrednio Trzebusza do Rob bocznymi drogami między łąkami omijając Mrzeżyno. Na tym odcinku w kierunku Rob szlak jest słabo oznakowany i nie sposób się nie zgubić , skręt w boczną drogę jest w miejscu gdzie nie ma drzew i nie ma znaków , domyśl się sam . Dziwi mnie że na szlaku międzynarodowym są takie miejscagdzie turysta musi się zgubić. Zwłaszcza że nie ma jeszcze map z nowym przebiegiem szlaku. Na tym całym odcinku są drogowskazy PTTK Szczecin które informują nas o starym przebiegu szlaku wprowadzając nas w błąd. O nowym przebiegu szlaku nie udało mi się też odnaleźć informacji w internecie.
Edytowane przez Robert Filipski dnia 17 September 2010 09:35
 
Robert Filipski
Witam
Dokładnie tak jest jak Pan opisał. 14 dni temu męczyliśmy ten szlak z dwóch stron. Są błędy. Dawniej szlak nie skręcał na Chełm tylko szedł dalej do zakrętu obok Biedronki. Obecnie droga na szlaku jest ogrodzona. Jednak właściciel miał (lub postawił już) przejścia przez ogrodzenie dla turystów. Również prywatna firma z Chełma obiecała kilka razy w roku ubijać i przejeżdżać walcem drogę starego przebiegu szlaków jeśli znowu będzie on tamtędy prowadził.

Również drogowskazy E-9 Zachodniopomorskiego PTTK są stare i faktycznie wskazują na Mrzeżyno. Taki sobie zapomniany szlak. Niebawem opis przebiegu szlaku Świnoujście - Kołobrzeg pojawi się na naszej stronie.

Co wyjdzie okaże się w praniu gdy będziemy przygotowywać raporty ze szlaków.

PS. Często na Wybrzeżu odnosiłem wrażenie że szlaki piesze i rowerowe było malowane z samochodu, gdyż tam gdzie były złe warunki drogowo często i mocno ich brakowało lub były stare oznaczenia.
Edytowane przez Robert Filipski dnia 17 September 2010 09:42
Zapraszam do udziału w imprezach turystycznych "Wikinga". Przyjmuję zlecenia na znakowanie, konserwację, pomiary i monitoring szlaków.
tel. 501036860
 
http://www.wiking.szczecin.pl
Robert Filipski
Wreszcie po wielu dniach udało mi się zakończyć opis szlaku z zmianami. Oczywiście w wolnych chwilach poszerzę opis o pewne aktualności. Mam nadzieję, że nie ma błędów, a jeśli znajdziecie piszcie na forum lub na PW.

http://szlaki-zac...icle_id=75
Zapraszam do udziału w imprezach turystycznych "Wikinga". Przyjmuję zlecenia na znakowanie, konserwację, pomiary i monitoring szlaków.
tel. 501036860
 
http://www.wiking.szczecin.pl
jacq51
Wszystkie zmiany zostały na mapkach uwzględnione, łącznie ze zmianą przebiegu w Dźwiżynie i skrótem przez mostek do Karcina. W Dźwiżynie od skrętu z ul.Wyzwolenia, aż do drogi w kierunku Karcina brak znaków.
 
Przejd do forum: